Hacimli ve dolgun göğüs bölgesine sahip olmak bildiğiniz gibi artık sadece bir hayal değil. Günümüzde her yaştan pek çok kadın küçük göğüs sorununu, meme büyütme operasyonları sayesinde çözüyor.  Meme büyütme operasyonları her ne kadar sıklıkla yaptığımız bir operasyon olsa da gördüğüm kadarıyla halen kadınların aklında meme büyütme süreci ve implantlar hakkında çok fazla soru var.

 

Göğüs estetiğinde kullanılan silikon  implantlar

Göğüs Estetiğinde Slikon İmplantlar

Öncelikle işe neyin ne olduğunu açıklayarak başlamak gerekir diye düşünüyorum. Kullandığımız silikon implantlar, meme operasyonlarında yıllardır kullanılan ve en güvenilir sonuçların elde edilmesini sağlayan bir dolgu malzemesidir.Teknolojideki gelişmeler ve cerrahi tekniklerdeki ilerlemeler sayesinde meme büyütme operasyonlar önceki yıllara göre daha iyi sonuçlar verir hale geldi.

 

Dünya üzerinde kaç göğüs büyütme estetiği yapılıyor ?

Dünya Üzerindeki Yapılan Göğüs Estetiği

Her yıl dünyada yaklaşık bir milyondan fazla kadın silikon implantlar ile göğüs büyütme operasyonu yaptırıyor.

Yeni nesil meme slikonların farkı  ?

Geçmişte meme büyütme operasyonu geçirmiş olanların aklına eskiden uygulanan silikon implantların şimdikiler kadar iyi olup olmadığı sorusu geliyor. Meme büyütme tekniklerindeki son gelişmeler aslında seçenekleri arttırmak üzerine kurulu. Yani daha farklı hasta grupları, daha farklı silikon meme implant boyut ve şekilleri için farklı cerrahi yöntemler ortaya çıktı. Bu yöntemler de tedavinin daha kişiye özel, sonuçların daha memnun edici olmasını sağlıyor.

Göğüs bölgesi için geliştirilmiş farklı şekil ve boyutlardaki silikon implantlar artık çok daha dayanıklı. Sızdırmaya yol açmayan, kenarları farklı gelen ve değişik materyallerle elde edilmiş alternatifleri mevcut.

 

Meme büyütme operasyonuna karar vermeden önce plastik cerrahınızı özenle seçin.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

facebook: guncelestetik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here