Bugün hiç ama hiiiiç hoşlaşmadığım bir akımdan bahsedeceğim size: Sırt Çantası Akımı!

Ne ara başladı, ne zaman başladı hiç bilmiyorum. Ama bir baktım etrafımda sırtında deri, küçük, cepli sırt çantalarıyla dolaşan kızlar türemiş. Bir gün internete girmemiştim acaba o zaman mı oldu ki bu patlama? 

Kim çıkarttı ya bu modayı? Lisede sırt çanta takma olayına karşı gelip, deri omuz çantalarıyla okula gelen kızlar, kızlarımız şimdi sırt çantalarını mı özledi yani? O zaman neden o kadar laf etmiştiniz? Hani sırtınız ağrıyodu ya?

Bu konuda biraz asabiyim, dediğim gibi hiç beğenmediğim bir trend çünkü. Hiçbir kıyafete, hiçbir tarza yakıştıramıyorum. O güzelim omuz çantaları, o güzelim portföyler dururken bu sırt çantaları niye canısı? Rahattır belki, ona lafım yok. Ama o omuz çantalarını satmaya değer mi? Çanta her zaman için şıklığı arttıran, tamamlayan bir şey olmuştur ama bu akım için aynısını söyleyemem!

Yükümüzü sırtımızı taşımak niye? Kaplumbağa mıyız biz!? Kız dediğin dünyasını omuz çantasına doldurur ve düşer yollara. Bu deri, salaş çanta ne ola ki? Yok, yakışmadı kızlar. Yakışmadı.

İlle liseye dönmek istiyorsanız, ekoseli pileli eteklere dönseydiniz keşke. O daha makul, daha şeker olurdu. Ama ben vallahi bu sırt çantalarını görmeye tahammül bile edemiyorum. Bu kadar tutacağını düşünmemiştim hiç.

Siz seviyor musunuz bilmiyorum ama benim kanım hiç ısınmadı. Bu kadar laf ettim, ama yine de zevkler ve renkler tartışılmaz diyerek konuyu kapatıyor ve iyi günler diliyorum.

1 Yorum

  1. Merhaba
    En alttaki çantayı biz çok beğendikte alabileceğimiz bir yer var mı ? bizim için çok önemli yardımcı olabilirseniz çok seviniriz =) iyi bloglar beğenerek takip ediyoruz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here