Bazen şiş gözlerle dolaşmak zorunda kalırız. Bazen genetik yüzünden olabiliyor bu, bazense bizim kendimize ettiklerimiz yüzünden. Peki neden gözlerimiz şişiyor, ve bu şişlikleri en aza indirmek için ne yapmalıyız?

sis gozler icin oneriler 04

En akıllıca çözüm şüphesiz iyi uyumak. Haddinden az ya da haddinden fazla uyumak gözlerimizi şişiren etkenlerin başında gelir. Tam kararında uyumak lazım. Tabii sadece bir gece yeterince uyumak gözlerimizin şişliğine iyi gelmez. Önemli olan bunu düzenli olarak uygulamak.

Woman Sleeping

Bir de yatmaya yakın ağır yemeklerden ve kafeinden uzak durmalısınız. Yatmadan önce yenilen ağır yemekler ve vücuda giren kafein sizin uykunuzu tam bir verimle uyuyamamanıza neden olur. Bebekler gibi uyumak istiyorsak, yatmaya yakın kafeinden ve ağır yemeklerden uzak duruyoruz anacımm 🙂

sis gozler icin oneriler 06

Şişkinliklerde soğuk işe yarayan yöntemlerden birisidir. Yüzünüzü soğuk suyla yıkadığınızda farkı görebilirsiniz. Buzdolabında duran salatalığı dilimleyip gözlerinizin üzerinde beklettiğinizde şişliklerin büyük ölçüde indiğini görebilirsiniz. Soğuk demişken, buzdan da yararlanabilirsiniz. Ama ben buzların fazla uygulandığı zaman kılcal damarlara zarar verdiğini duyduğumdan beri pek yanaşmıyorum bu işe. Sizin de haberiniz olsun.

sis gozler icin oneriler 01

Göz çevrenize parmak uçlarınızla hafifçe yapacağınız masaj göz çevresindeki kan dolaşımı artırır ve şişkinliği alır. Sadece birkaç dakika size büyük bir güzellik vadediyor, yabana atmayın.

Tuz bu aşamada da karşımıza çıkıyor. Fazla tuzlu yemek de vücudumuzdaki suyu tükettiğinden gözlerimiz susuzluktan şişiyor. Yani demem odur ki, tuzlu yiyeceklerden uzak durmalı ve bol su tüketmeliyiz. Zaten şu bol su tüketme mevzusu çok önemli. Su içmek insanı hem mutlu eder, hem de güzelleştirir. Denemenizi tavsiye ederim, hem çok ucuz!

Çayın gözlere iyi geldiğini duymayan, bilmeyen var mı? Yok sanıyorum. Yeşil çay ya da siyah çay poşetlerini biraz soğumaya bırakın sonra da gözlerinizin üzerinde bekletin. Gözlerinizi dinlendirirken nasıl rahatladığınıza kendiniz dahi inanamayacaksınız.

sis gozler icin oneriler 09

Ve son olarak… Makyajınızı temizleyin. Çünkü makyajınızı temizlemeden yattığınız her gece gözenekleriniz tıkalı bir gece geçiriyor ve bu ister istemez göz çevresinde de kendini belli ediyor. Oyda ki cildin kendisi asıl beslediği, asıl nefes aldığı zaman gecedir. Bu nedenle makyajı temizlemeden yatmak bize haram kızlar!

sis gozler icin oneriler 07

Umuyorum göz şişkinliklerinize devayı yazımda bulursunuz!

Sizin de kendine ait yöntemleriniz var mı şişkinlikler için? Paylaşın! Sevgiler <3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here