Siyah göz makyajı bütün göz renkleri ile uyumlı bir göz makyajıdır En çok moda olan siyah dumanlı göz makyajı özel davetler ve toplantılar için ideal bir göz makyajıdır. Siyah göz makyajını uygulamak için farklı malzemelerden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz biraz ışıltı da ekleyerek harika bir göz makyajına sahip olabilirsiniz. Gelin detaylı olarak göz makyajlarını inceleyelim.

Siyah Göz Makyajı

Siyah dumanlı göz makyajı

Siyah dumanlı göz makyajı en çok kullanılan göz maklarından bir tanesidir. Görselde siyahın yoğun olduğu ve griye geçiş yapıldığı görülüyor. Bu tarz bir makyaj oldukça iddialıdır.

Siyah buğulu göz makyajı

Siyah buğulu göz makyajı yaparken daha az siyah kullanmak gerekiyor. Siyahı geçiş rengi olarak kullanmakta fayda var.

Siyah buğulu göz makyajı

Siyah gölgeli göz makyajı

Gölgeli göz makyajı yaparken orta tonlarda bir göz farı ve siyah göz farı kullanmalısınız.

Siyah gölgeli göz makyajı

Hafif siyah göz makyajı

Hafif siyah göz makyajı uygularken açık renkte bir far tercih edebilirsiniz. Yine kirpik diplerini siyah ile boyayabilir veya sadece göz kapağına siyah makyaj uygulaması yapabilirsiniz.

Hafif siyah göz makyajı

Siyah far göz makyajı

Siyah farlar göze sürüldüğü zaman genellikle koyu gri gibi durmaktadır. Bu sebeple likit ile destek sağlayabilirsiniz. Unutmayın gözleri küçük gösteren makyaj modelleri arasında bu model yer almaktadır.

Siyah göz makyajı nasıl yapılır

Siyah göz makyajı, siyah likit, far ile yapılmaktadır. Göz yapınıza uygun olarak far ve likiti uygulamalısınız. Önemli olan gözlerinize istediğiniz şekli veriyor olabilmek.

Siyah göz makyajı nasıl yapılır resimli

Bu makyaj modelini görseldeki adımlar gibi uygulanabilir.

Siyah gölgeli göz makyajı modelleri

Gölge uygulamasını görseldeki adımları takip ederek uygulayabilirsiniz.

Siyah göz makyajı yaparken göz yapınıza ve istediğiniz göz yapısına dikkat etmelisiniz. Yuvarlak ve çekik göz için bir kaç tüyo verelim.

Badem görünümlü bir göz için likit uygulamasını göz çevrenizde dışarı doğru yapmalısınız.

Gözleri yuvarlak gösteren göz makyajı içinse likit ve farı göz bitiminde tamamlamalısınız. Gözlerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız göz pınarlarını ve tam orta noktayı çok küçük dokunuşlarla aydınlatın.

Son bir not: Pırıltı gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermeye yardımcı olur. Eğer pırıtılı far kullanmayı seviyorsanız bunu likit ile birleştirebilirsiniz. Gölgeli bir makyaj yapacaksanız günlük yaşam için tercih etmeyin. Gece davetlerinde özgürsünüz. Bu göz makyaj modelleri için açık renk ruj kullanmanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here