Ombre modası ilk çıktığı zaman seçenekler çok kısıtlıydı. Sadece sarı ve tonlarından bahsediliyor ve tüm sektör bu renk üzerine dönüyordu. O zamanlar kuaförler olaya daha yeni yeni adapte olmaya çalışıyor ve bu süreçte özellikle siyah saçlılar mağdur oluyordu. Çünkü siyah saça sarıyı uydurmak diğer renklerden çok daha zordu. Neyse ki güzellik sektörü hiçbir kadının mağdur olmasına göz yummadı ve siyah saça ombre modelleri aldı başını gitti. Siyah saçlar da elbette bu gelişmeden nasibini aldı ve siyah saça ombre modelleri da oldukça çeşitlendi.

Ombre Modelleri

Başta bahsettiğimiz yenilik ve acemilik artık kalmadı. Artık gerek boya firmaları gerekse de kuaförler bu konuda çok tecrübeli. Bu nedenle ombreyi her uzunluktaki, her tipteki, her renkteki saça uygulamak kolay oluyor.

Röfle, balyaj gibi işlemlerden çok daha doğal duran ve saçın tamamını değil, uç kısımlarını hedef alan ombre bu yönüyle kadınlar için her ay azap haline gelen dip boya kuralını da biraz esnetiyor. Önemli olan asıl saç rengiyle, ombre renginin geçişini sağlayabilmek.

İlgi Çekici Saç Modelleri

İlgi çekici saç modelleri dendiği zaman akla genelde farklı, alışılmadık renkler gelir. Önceden pek adı geçmeyen kırmızılar, pembeler, griler artık ilgi çekici saç modellerini hayal eden kişiler için tercih edilen renk tonlarından oldu. Özellikle siyah saçla harikalar yaratan bu çılgın renkler sayesinde bulunduğunuz her ortamda hemen fark edilecek saç renklerine sahip olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here