Moda kadınlar arasında genel anlamda ilgi gören, takip edilen ve az da olsa uyulmaya çalışılan bir kavramdır. Ama kabul edelim kızlar, bu moda denilen şey bazen zıvanadan çıkıyor!

sizi modadan sogutacak cirkin ayakkabi trendi 11

Şimdiki trend başlıktan da anlayabileceğiniz gibi Ugly Shoes yani Çirkin Ayakkabı trendi. Kime göre, neye göre çirkin derseniz eğer şöyle izah edeyim: Mesela her yerinden şıklık fışkıran bir elbise giydiniz. Saçlarınız deseniz o biçim, makyaja zaten laf yok, takılar da tamam ama siz gidip o elbisenin, o saçın başın altına en çirkininden bir spor ayakkabı/sandalet giyiyorsunuz. Oldu mu? Bence olmadı.

sizi modadan sogutacak cirkin ayakkabi trendi 04

Bu nasıl trend haline geldi, neden geldi, kim hangi kafayla bu trendi ortaya attı anlamak gerçekten imkansız. Daha da anlamsızı ise bu trende ayak uydurmaya çalışan bir sürü insan olması.

sizi modadan sogutacak cirkin ayakkabi trendi 05

Peki bu trendde en popüler çirkin ayakkabı hangisi biliyor musunuz? İçine çorap giyilmiş sandaletler. Yani sizin anlayacağınız ülkemizde modacılar da bu trende sıcak bakmaya başlarlarsa halimiz yaman, yaz boyunca o iğrenç görüntüden kaçınmak için başımızı havalara kaldırır, öyle yürürüz artık.

sizi modadan sogutacak cirkin ayakkabi trendi 07

Çirkin ayakkabı deyince aklınıza sadece içine çorap giyilmiş sandaletler ya da giyilen kıyafetle son derece uyumsuz ayakkabılar gelmesin bu trendde gerçekten oldukça çirkin ayakkabılar da kullanılıyor. Tabi bir nesnenin güzelliği tamamen öznel bir kavram ama yine de birçok kişinin çirkin diyeceğinden eminim.

sizi modadan sogutacak cirkin ayakkabi trendi 09

Bu trendin bir diğer popüler parçası ise dedelerimizin terliklerine benzeyen terlikler. Ben dede terliği diyorum ama Birkenstock’un terliklerini sevenler bu terlikleri de beğeneceklerdir.

sizi modadan sogutacak cirkin ayakkabi trendi 10

Siz ne düşünüyorsunuz bu garip akım hakkında? Hiç giyemediğiniz ayakkabıları bu trendi bahane ederek kullanmaya mı başlayacaksınız, yoksa ölümüne bu trendden uzak mı duracaksınız?

sizi modadan sogutacak cirkin ayakkabi trendi 06

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here