Makyajın ne kadar sihirli bir eylem olduğundan her fırsatta bahsediyoruz. Gerçekten de öyle. Doğru makyaj sizi vezir edebilir, sizi olduğunuzdan daha güzel gösterebilir ama aynı şekilde kötü bir makyajla rezil olabilirsiniz. Kötü makyaj sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Biz de bu nedenle sizlere bugün için yaşlı görünmemeniz için en önemli makyaj tüyolarını vermeye karar verdik. Keyifli okumalar, güzel kalın!

sizi yasli gorunmekten kurtaracak 5 makyaj tuyosu 07

5.Fondöten Meselesi

Fondötenler ne kadar kaliteli olsa da, ne kadar ince yapılı olsa da birçok makyaj malzemesine göre oldukça yoğun malzemeler ve siz bu yoğun malzemeyi daha yoğun uyguladığınız zaman olduğunuzdan daha yaşlı görünüyorsunuz. Mimik çizgilerine, kırışıklıklara dolan fondöten parçaları kırışıklık görünümünü artırıyor ve daha yaşlı görünmenize neden oluyor. Bu nedenle size tavsiyem eğer çok fazla kapatıcılığa ihtiyaç duymuyorsanız fondöten yerine BB krem tercih edin, ille de fondöten uygulayacaksanız da az uygulamaya dikkat edin.

sizi yasli gorunmekten kurtaracak 5 makyaj tuyosu 06

Fondöten uygulama aşamasında bir diğer dikkat edeceğiniz şey ise fondötenden önce iyi bir taban oluşturmak yani, makyaja uygun nemli bir cilt hazırlamak. Tabi en güzel sonucu peeling+nemlendiriciyle alırsınız. Ama peelingi haftada en fazla 2 defa uygulamaya özen gösteriyoruz.

sizi yasli gorunmekten kurtaracak 5 makyaj tuyosu 03

4.Allık Meselesi

Bordo, kahverengi gibi koyu renkli allıklar sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Bunun yerine pembe, şeftali gibi canlı renkleri tercih ederek daha genç bir görünüm sergileyebilirsiniz. Ufak bir tüyo: Allık uyguladığınız yerin üzerine çok az miktarda renksiz dudak parlatıcısı sürün.

sizi yasli gorunmekten kurtaracak 5 makyaj tuyosu 01

3.Ruj Meselesi

Mat rujlar da aşırı ışıltılı rujlar da yaşlı görünmenize neden oluyor. Hafif nem veren rujlar ise ideal bir görüntü sağlar. Ama yine de mat ruj uygulamak istiyorum derseniz aydınlatıcı kullanmayı ihmal etmeyin.

sizi yasli gorunmekten kurtaracak 5 makyaj tuyosu 04

2.Parlatıcı Meselesi

Dudağın tamamına uygulanan dudak parlatıcıları ne yazık ki kişiyi daha yaşlı gösteriyor. Bu nedenle parlatıcıyı parmağınıza alıp sadece alt dudağınızın orta kısmına yayın.

sizi yasli gorunmekten kurtaracak 5 makyaj tuyosu 05

1.Eyeliner Meselesi

Neredeyse bütün kadınların makyaj malzemeleri arasında yer alan eyelinerı koyu ve kalın bir biçimde uygulamak yaşlı gösteriyor. Bunun yerine göz kalemini dağıtarak yapılan makyajlar dumanlı bir göz makyajı yaratırken aynı zamanda daha genç bir görünüm sağlıyor.

May_CreativePage_Templ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here