Sonbaharın gelmesiyle beraber sonbaharda ev dekorasyon fikirleri aklımızda yer almaya başladı. Dekorasyonda bu yıl gri tonlar ve siyah ağırlıklı renkler kullanılmaya başlanacak. Nötr ve dinlendirici tonlar ile evlerimize daha sakin bir hava katacağız. Bu yıl modern ve klasik ürünleri aynı konsepte kullanarak doğru kullanıldığında aradaki bütünleştirici etkiyi gördük ve önümüzdeki yılda bu konsept doğrultusunda gidileceği gözlemlenmiştir.

Sonbaharda Dekorasyon

Mobilya ve eşyalarda deri kullanımı tekrardan trend olarak önümüzdeki yıllarda sıklıkla görebiliriz. Deri kullanımı zamanının lükslerinden olmakla beraber, rahatlık ve kullanış bakımından oldukça iyidir.

Sonbaharda Dekorasyon ve Tablolar

Detaylı olarak dekorasyon ürünlerini incelersek duvar dekorasyonu için can alıcı ürünlerden biri kanvas tablo ve ayna modelleridir. Oldukça popüler olan tablolar uygun fiyatları ve kolay montajı ile tercih edilirken, mekana verdiği etkide oldukça yüksektir. Diğer bir adıyla reprodüksiyon tablo çeşit bakımından oldukça zengindir. Klasik evlere, modern evlere göre istenilen tarzda sahip olunabilmektedir. Dekorasyonun yanı sıra sanatla da ilgiliyseniz bu ikiliyi yağlı boya tablolarda yakalayabilirsiniz.
Tabloları daha farklı kullanma yöntemi ise çerçevelerdir. Klasik veya modern kasa çerçeveler ile tablolarınızı süsleyerek daha gösterişli ve dekoratif olmasını sağlayabilirsiniz. Ahşap ve plastik çerçeve dışında yeni ürün olarak geliştirilen ayna çerçeveli tablo tercih edebilirsiniz. Atldekor.com ile kanvas tablo için yeni geliştirdiği ayna çerçevelere bir göz atmanızda fayda var…

Sonbaharda Dekorasyon

Diğer bir seçeneğimiz ise yıllardır ilgisini kaybetmeyen ve dekorasyonun temel parçası aynalardır. Ayna kullanımında son trend dekoratif boy aynalarıdır. Oldukça basit bir şekilde herhangi uygun bir köşeye konumlandırılan ayna modern ve salaş bir görünüm vermektedir. Yeni sezonda ayna dresuarlar ve aynalı TV üniteleri ön plana çıkacaktır.

Sonbaharda DekorasyonBütünleyici dekoratif ürünler olarak ise büyük saksılar, sarkıtlar, stickerlar, duvar mumlukları dikkat çekici ayrıntı olabilmektedir. Ufak çaplı dekorasyon ürünlerinde el yapımı, doğal duran ürünlere tercihler artacaktır. 2018 yılından itibaren dekorasyonda, daha çok göze alışık olmayan ve fazla süsten uzak objeler ile sade tasarımlar dikkat çekecektir.

Son dönemde metal akseuarlara ilgi oldukça yüksek olduğu gözlenmektedir. Buda hafif ve şık bir hava katmasından kaynaklı. Metal duvar akseuarları, metal tablolar evlerdeki yerini almaktadır.
Yeni sezon ile birlikte dekorasyondaki tarzlar farklılık göstererek seçimler değişmektedir. Bu sezon için tarz sadelikten ve pastel tonlar kullanılarak yapılan tasarımlar ön plandadır. Biraz araştırma sonucu ve trendleri takip ederek evlerinizi daha basit ve verimli dekore edebilirsiniz.

İlgili yazı:

Mutfak Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar

Gelin Evi Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here