Sosyal medya fenomeni bayanlara çok az rastlıyoruz. Bütün sosyal ağlarda erkek hakimiyeti sürerken, Nez aradan sıyrılan ve hakkıyla fenomenliği yerine getiren bir isim. Hem güzel hem hırslı. Tam bir Karadeniz kızı… Röportaj teklifimizi çok sıcak karşıladı ve bize çok samimi cevaplar verdi. Enerjisini bize yansıtan Nez’in röportajını okurken sizde enerji dolacaksınız. Keyifli okumalar. 🙂

Röportaj: Hilal İpekçi

Sosyal Medyanın Güzel ve Eğlence Dolu Kızı Nez Demir

Nez Demir Kimdir? Biraz kendinden bahseder misin?

1987 Gebze doğumluyum. Afyon Kocatepe Üniversitesi pazarlama mezunuyum aynı zamanda 4. sınıf işletme öğrencisiyim. Özel hayatımda da iş hayatımda da oldukça hırslıyımdır. Yeri gelince oldukça agresif, kıskanç bir o kadarda neşeli bir insanım.yalnız takılmayı çok seviyorum. Aileme çok düşkünüm. Çok güzel yemek yaparım 🙂 .Asi gibi görünsem de aslında çok uyumlu bir insanım sadece sınırlarım zorlanmasın yeter İnsan ilişkilerinde oldukça seçiciyim.:) Herkesle anlaşamam mesela .Aslen Karadenizliyim akşam bir demlik çayı içmeden bir tur horon dönmeden uyumam.

Sosyal Medyanın Güzel ve Eğlence Dolu Kızı Nez DemirVine haricinde neler yapıyorsun?

Özel bir bankada çalışıyorum. Sürekli müşterilerle iletişim halindeyim. İşim icabı insanları çok iyi tanıyor hemen anlayabiliyorum. Çok gezdim farklı ülkelere gittim ama artık çok yetişemiyorum fırsat buldukça gezmeye çalışıyorum. 8 yıl voleybol oynadım,yıllarca rafting yaptım mesela şu son 2 yıldır tam sakinleşmiştim ki Vine girdi hayatıma tekrar bir renklendim.

 

Vine’dan önce ve sonra desem neler anlatırsın?

Vine’dan öncesi yada sonrası diye bir fark ayrımı yapmak gerekir seürekli görüştüğüm çok güzel arkadaşlıklar kurdum , takipçilerden çok güzel ve olumlu mesajlar almaya başladım. Etrafımdaki insanlar değişti bir kere yada ben değiştirdim bilmiyorum. İnsan ortak noktası olan kişilerle daha çok vakit geçirmek istiyor. Baki dostluklarıma devam tabi ki. 🙂

Kadın kimliğine sahip birinin fenomen olması zor mu? Fenomen olduktan sonra zorluk yaşadın mı?

Kadın fenomen olmak bence daha zor. Erkek fenomenler küfür yada argo kullanarak daha komik olabiliyorlar. Ülkemiz erkek komedyenleri mesela daha çabuk benimsiyor. İlk zamanlar kötü eleştiri kaldıramıyordum ama zamanla aştım. Herkesin bir ağzı var ne dediler diye değil ben nasıl mutluysam öyle yaşarım dedim devam ettim. Sonunda yüzlerce kişiye ulaştım. Bence kötü yorumları takmamama değdi.

Vine’larda çok samimi bir halin var, 6 saniyelik videolarda bu samimiyeti insanlar nasıl hissediyor?

Aslında takipçilerim benim gülüşümü çok seviyor. Bende nasıl samimi bulduklarını bilmiyorum özel bir çabamda yok sadece kendim oluyorum. İnsanlarda bunu seviyor sanırım. Genelde kız davranışları üzerine video yapıyorum. Kızlarda kendinden bir şeyleri ben de buldukları için yakın hissediyor olabilirler.

Bayanların fenomen olması ülkemizde biraz daha zor sence neden ?

Bu ülkede kadınsan her şey zor diyorlar. Bir erkek arkadaşın olsa izin vermeyedebilir, ailen izin vermeyebilir vs. bunu zorlaştıran bir çok sebep olabilir. Ama ben ve benim dışımda birkaç bayan arkadaş bunu yıktık diye düşünüyorum.çünkü eğleniyoruz ve çok doğal bir şey insanların bizi takip etmeleri, kendi tercihleri bizde herkes gibi bu uygulamaları kullanan insanlarız. Demek ki kadınlarda  istediklerin de güldürebiliyormuş.

Peki, sen nasıl fenomen oldun?

Ben ilk İnstagram üzerinde video çekmeye başlamıştım. İnstagramı daha çok seviyorum desem yeridir. Zamanla takipçiler birbirini etiketleye etiketleye sayfam büyüdü. Sonra Vine çeksene diye takipçim yazmış bende Vine indirdim ilk  defa Vine ile o zaman tanıştım. 7 sn zor geldi başlarda sonra oraya da alıştım. Orada da insanlar beğendikçe seni sayfalarında paylaşmaya başlıyor öyle öyle yayılıyor zaten. Böylece Vine maceram başlamış oldu.

Peki bu kadar Vine ünlüsü nasıl bir araya gelip yeni Vine’lar çekiyorsunuz?

Kısmen herkes birbiriyle yavaş yavaş tanışıyor. Sende Vine çekiyorsun oda çekiyor ortak nokta olunca insanlar birbirini çekiyor neticede yada bir proje bizi bir araya getirebiliyor. Ama ben daha çok kendi tarzımda Vine’lar çekiyorum. Kendi Vine’larımda etkileşimim daha yüksek oluyor. O yüzden kendi kitleme hitap edecek şekilde ilerliyorum.

Hem güzel hem yeteneklisin, seni keşfetmeye başladılar mı? Oyunculuk teklifi alıyor musun?Sosyal Medyanın Güzel ve Eğlence Dolu Kızı Nez Demir

Bazı ünlü markalardan reklam filmi geldi. Ama tv sektörü çok farklı ya çevren ya eğitimin yada biraz şansın olacak. Kısa süreli işler için 4 yılımı verdiğim işimi riske atmak istemedim. Geçici hevesler peşinde koşmak istemiyorum. Bugünün yarınıda var sonuçta. Popülerlik denilen şey bir anda bitebiliyor yada katlanarak devam edebiliyor. Çok güzel bir proje gelse devamlı olan değerlendirebilirim ama çokta önemli değil. Ünlü olmak için Vine çekmeye başlamadım sonuçta. Belki doğru insanı bulsam her şeyi bırakıp çekilebilirim bile. 🙂 Mutlu olacaksam o olsun yeterli. 🙂

Bayanlar olumsuz eleştiri konusunda biraz daha hassas olabiliyor,çok fazla olumsuz eleştiri alıyor musun ve senin tepkilerin nasıl olumsuz eleştirilere?

Çok olumsuz eleştiri almıyorum çok nadir çünkü olumsuz eleştiri alacağım videolardan kaçınıyorum. Sonuçta Türk’üz ve ben bayanım her şey kıvamında güzel. Aksine olumlu tepkiler alıyorum.

Gelecek planların neler?

Gelecek planlarım 30’umdan sonra sahil kasabasına yerleşmek.:) diyeceğim o da zor, mesleğime devam edeceğim şuan gelecek bana ne getirir hiç bir fikrim yok. Bekleyip göreceğiz.

Vine’da en çok kimleri beğeniyorsun?

Vine’da takip ettiğim kişiler beğendiklerim öyle özel bir isim yok. Çünkü herkes başarılı ki bu noktaya gelmişler. Herkesin komik bulduğum bir çok Vine’ı var.

Bayanlar için işin sırrını bir bayana soralım yine; fenomen olmak isteyen bayanlara hangi tavsiyelerde bulunursun?

Tavsiyem doğal ve kendileri olmaları, güzel olmak önemli bir unsur değil. İnsanlar güleceği kişinin güzelliğine bakmıyorlar. Aksine güzel görünmeye çalışmak bazen çok itici durabiliyor. Başlarda zor oluyor kendini kabul ettirmek ama iyiysen zaten kendiliğinden gelişiyor.

Nez Demir’in Bazı Vine’ları

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here