Spor sağlıklı yaşama, stresi atma, günlük yaşam telaşı içinde odağı değiştirebilmek için gerçekten çok önemlidir. Yalnız günlük yaşam temposu içinde spora gerektiği gibi zaman harcayamadığımız gibi buna pek fazla enerjimiz de kalmayabiliyor. O zaman spor yapamıyorsak bunun yerini tutacak bir şey bulabilir miyiz?

Evet alın size 5 öneri

5- Büyük kitapcılarda salsa, tango gibi dansları öğreten cd’ler satılıyor. Akşam eve geldiğinizde eşinizle, çocuğunuzla, arkadaşınızla veya tek başınıza açın cd’yi. Çok eğleneceğinize, stresinizi atacağınıza garanti veriyorum. Hem öğrenmiş, hem de eğlenmiş olacaksınız. Günlük aktiviteniz de artacak.

 Spor Yapmayanlara Diyet Önerisi

4- Evinizde atladığınız sayıyı gösteren ip bulundurun. Mutfağa su içmeye, odadan odaya geçerken tek yapmanız gereken ipinizle atlayarak gitmeniz. Tv seyrederken de ara ara ipinizi kullanabilirsiniz. Eğlenceli ve sizi çok da yormayan, zamanınızı almayan bir aktivite.

 Spor Yapmayanlara Diyet Önerisi

3- Ev işlerinizi mümkün olduğunca kendiniz yapmaya çalışın. Günlük rutin ev işlerinizin dışında cam silmek, koltuk silmek fazladan enerji harcamanızı sağlar. Bir de bunları yaparken bileklerinize 500 grlık dambıl takarsanız hem üst kol kaslarınızı çalıştırırsınız hem de göğüslerinizin sarkmasını önlersiniz.

 Spor Yapmayanlara Diyet Önerisi

2-Her akşam yatmadan önce 1 su bardağı yoğurda 1 yemek kaşığı acı biber katarak yiyin. Bu karısım yağ yakımınızı ve metabolizmanızı hızlandıracaktır.

 Spor Yapmayanlara Diyet Önerisi

1- Her öğünden hemen önce mutlaka yarım çay bardağı su için. İştahınızın azalmasını ve daha az besin tüketmenizi sağlayacak.

 Spor Yapmayanlara Diyet Önerisi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here