Moda sadece dış giyimde değil, iç giyimde de gösteriyor kendini. En az elbise çeşidi kadar sütyen ya da diğer iç çamaşırların çeşitlerini bulabilirsiniz piyasada. Her göğse uygun, desen desen, renk renk sütyenler alma isteği uyandırıyor. Bir de işlevsel sütyenler var ki bu sütyenlerin en önemlisidir muhtemelen: Sporcu sütyeni.

sporcu sutyeni secmenin icin puf noktalari 05

Sporcu sütyeni nedir?

Genel olarak diğer modellere göre oldukça rahat bir modeldir. Balensizdir ve göğüsleri sımsıkı sarar. Diğer sütyenlerden farklı olarak kopçası ya önde olur, ya da kopçasız olur, üstten giyilir. Sporcu kadınların en büyük yardımcısıdır. Hatta bazıları öylesine estetik ve sportif bir görüntüye sahip olur ki özellikle sıcak yaz günlerinde sadece kendisini giyerek de spor yapabilirsiniz.

sporcu sutyeni secmenin icin puf noktalari 01

Spor sütyeni ne işe yarar?

Spor sütyeni göğüslerinizi spor esnasında deformasyonlardan korur. Göğüsleriniz sarkmaya müsait yapılardır ve spor yaparken sarkması daha mümkün hale gelir. Ancak spor sütyeninin ilk amacı bu değildir. Spor sütyeninin ilk amacı göğüsleri hareketsiz hale getirerek spor esnasında dikkatin dağılmasını önlemektir. Çünkü göğüsler koşu gibi fazla hareket gerektiren sporlarda sinir bozucu olabilmektedir, tabi eğer sporcu sütyeniniz yoksa.

sporcu sutyeni secmenin icin puf noktalari 03

Sporcu sütyeni seçilirken nelere dikkat edilmelidir?

Eğer bedeninizi biliyorsanız herhangi bir sütyeni denemeden alabilirsiniz ancak sporcu sütyenini kesinlikle deneyerek almanızı tavsiye ederim. Sporcu sütyenlerinde beden işleri kumaşa bağlı olarak biraz daha değişik olabiliyor. Çünkü ilk olarak rahatlık amaçlanıyor ve kumaş da buna göre seçiliyor.

Evet, sporcu sütyenlerinde ilk amaç rahatlık sağlamaktır ancak bu size bu tür sütyenlerde estetik bir görüntünün tamamen arka planda kaldığı hissini yaratmamalı. Çünkü Son derece şık tasarımlara sahip sporcu sütyenleri de bulunmaktadır. Eğer göğüsleriniz küçükse ve bu durumdan rahatsızsanız dolgulu sporcu sütyenlerden bile bulabilirsiniz.

sporcu sutyeni secmenin icin puf noktalari 04

Seçeceğiniz sütyen kesinlikle kalın askılı olmalı. Çünkü kalın askılar ağırlığı azaltır ve omuzlara eşit derecede yük bindirir. Aynı zamanda daha rahat kullanılır.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here