Dantellisinden desenlisine, seksisinden rahatına birçok çeşit içeren sütyen sektörü biz kadınların hayatında büyük yer kaplıyor. Gerek narin yapılar olan göğüslerimizi iyi bir dost gibi desteklemeleri ve daha iyi göstermeleri, gerekse gün içerisinde daha rahat hissetmemiz için önemlidir sütyenler.

sutyen giyerken yapilan 5 hata 03

Ancak dünya üzerindeki kadınların %80’i doğru sütyen bedenini bilmiyor. Çoğunlukla sütyen seçimi yaparken sırtımızın ölçüsünü alıyor ve göğüs dokumuzun ölçüsünü ihmal ediyoruz. Ama sütyenin rahat bir şey olmadığını düşünüyor ve yolumuza böyle devam etmekteyiz. Halbuki sütyen giyerken yaptığımız hataları bir kenara bıraksak sütyenler bizim için çok rahat seçeneklere dönüşebilirler.

Sütyen Giyerken Yapılan 1. Hata

Küçük sütyen giymek kadınların bilmeden ya da bilerek yaptığı en yaygın hatalardan biri. Bilerek yapılmasının sebebi ise göğüslerde daha büyükmüş gibi bir ilüzyon yaratılmaya çalışılması. Halbuki göğüslerimiz bu durumdan oldukça olumsuz etkileniyor. Dahası göğüslerimiz üst kısımdan taştığı için orantısız ve hoş olmayan bir görüntü oluşuyor.

sutyen giyerken yapilan 5 hata 02

Sütyen Giyerken Yapılan 2. Hata

İnce şeyler giyerken sütyen hatlarınızın belirgin görünmesinden rahatsızsanız dikişsiz sütyenler tercih edebilirsiniz. Ancak bunun gibi bir durum sütyeninizin size küçük ya da büyük olmasından da kaynaklanıyor olabilir.

sutyen giyerken yapilan 5 hata 08

Sütyen Giyerken Yapılan 3. Hata

Lütfen artık hiçbir estetik yönü olmayan şeffaf, boncuklu sütyen askılarından uzak durun. Bunun yerine kıyafetinizden görünmeyecek şekilde dizayn edilen sütyenlerden yardım alın. Artık her kıyafete göre bir sütyen bulabilmeniz mümkün. Şeffaf askılar ve kıyafetinizden sırıtan askılar pek hoş durmuyor.

sutyen giyerken yapilan 5 hata 04

Sütyen Giyerken Yapılan 4. Hata

Çapraz askılar bizim için büyük kolaylık olabiliyor. Ancak eğer fazla kilolarınız varsa bu askıları fazla sıkmanız sırt bölgenizdeki yağların bir araya toplanmasına neden olur. Bu da sırt bölgenizdeki fazlalıkları vurgular. Eğer sırt bölgenizde fazlalıklar varsa bu tip bir sütyen giydiğiniz zaman askıları fazla sıkmamalısınız.

sutyen giyerken yapilan 5 hata 06

Sütyen Giyerken Yapılan 5. Hata

Sütyen askılarını vücudunuza göre kısa tutmak hem sizi gün içerisinde rahatsız eder, hem de kıyafetlerinizde kötü bir görüntüye neden olur.

sutyen giyerken yapilan 5 hata 07

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here