Takma kirpiklerden bugüne dek hiç kullanmadım. Sanıyorum beceremeyeceğimden korktum ya da yapıştırıcnın kendi kirpiklerime yapışıp bütün kirpiklerimi kökünden almasından. Ama bazen, bazı günlerde takmak gerektiğinden son derece eminim. Takmış insanlara dibim düşmüş halde bakıyorum! Kirpik uzatma yöntemlerinin bir çok alternatifi var. Takma kirpik, rimel, ipek gibi yöntemler. Gelin biz takma kirpik için püf noktalara bakalım.

Eğer siz de benim gibi henüz bu deneyimi tadamamışsanız sizler için bazı araştırmalar yaptım ve bu işin ekollerinden bilgiler kaptım! Hazır mıyız?

takma kirpik takmanin puf noktalari 08

Kirpikleri Almadan Önce…

Birçok çeşidi var artık bu kirpiklerin. Dallısı güllüsü var, kelebeklisi var. O yüzden nasıl bir şey istediğinize karar vererek başlayabilirsiniz işe.

takma kirpik takmanin puf noktalari 01

Tabi bir de uzunluk değerleri var. Eğer çok uzun alırsanız aşırı abartı duracağı konusunda herhangi bir şüpheniz yoktur eminim. Ama onun yerine daha doğal uzunlukta ve dolgunlukta olanları bulabilirsiniz.

Bir de şöyle bir çeşit var takma kirpiklerde: Şerit ve tekliler. Şerit normal düz bir şerit halinde kirpikler. Diğerini ise tek tek yapıştırmanız gerekiyor. Ama tabi tek tek yapıştırılan daha doğal duruyor. Ama genel olarak şerit halindekilerin kullanıldığını da belirtmekte yarar var.

Kirpik Yapıştırıcısı…

Çoğu takma kirpiğin yanında verilir yapıştırıcı. Ama ayrı olarak da birçok markada satılıyor. Renkleri siyah ya da beyaz. Beyaz kuruyunca saydamlaşmasına rağmen pek kullanışlı bulunmuyor.

takma kirpik takmanin puf noktalari 05

Kirpiği Takmadan Önce…

Kendi kirpiklerinizi kıvırın.

Şeridin göze yapışacak kısmı bazen değişik renklerde olabiliyor bu yüzden makyajınıza göre ya da siyah bir kalemle boyamanızı öneririm. Kötü görüntüler oluşabiliyor.

takma kirpik takmanin puf noktalari 06

Kirpiği gözünüze ölçmeniz lazım. Bazıları uzun olabiliyor. Uzunsa biraz ucundan makasla kesmelisiniz.

Kirpikleri Takarken…

Yapıştırıcıyı şeridin göze yapıştırılacak kısmına eşit şekilde sürdükten sonra biraz bekliyoruz ardından cımbız yardımıyla onu alıp gözümüze kirpiklerimizin üstüne yapıştırıyoruz. Tabi burada istediğiniz yeri tutturamamanız çok normal. Ama yapıştırıcı tamamen kuruyana kadar cımbızla düzeltme hareketleri yapabilirsiniz.

takma kirpik takmanin puf noktalari 09

Göz pınarlarınıza fazla yaklaştırmayın. Aksi durumda o kirpikler size azap olacaktır.

Yapıştırıcının kuruma aşamasında gözlerinizin açık olmasına özen gösterin. Yoksa alt kirpiklere de sıçrar durum, bilemiyorum ne olur o zaman.

takma kirpik takmanin puf noktalari 07

İki Göze de Kirpikleri Taktıktan Sonra…

İki göze milim milim aynı eyelinerı çekmek mi daha zor kirpik takmak mı bilmiyorum ama bu adımı böyle kısa geçiyorum malesef. Söyleyeceğim şey şudur ki: Kendi kirpikleriniz ve takma kirpiklerinizin kaynaşması için maskara sürmeniz.

takma kirpik takmanin puf noktalari 03

Siz hiç takma kirpik kullandınız mı? Deneyimlerinizi bizimle paylaşın! Sevgiler. 🙂

takma kirpik takmanin puf noktalari 04

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here