Çilek muhtemelen şu mevsimin en güzel meyvelerinden biridir. Alerjisi olanlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve geri kalanlara afiyet olsun diyorum. Çünkü ben bugüne kadar bu meyveyi sevmeyen bir insan evladı bile görmedim!

taptaze bir cilt icin ev yapimi cilek maskesi 07

Çileğin vücudumuz için yararı elbette ki vardır, bu asla yok sayılamaz ama bugünkü konumuz bu değil. Bugünkü konumuz tam da şu zamanda çilekle beraber yapabileceğiniz mükemmel bir cilt maskesi. Gerçi çilek maske haline gelmeden bile cildimiz için mükemmel bir besin çünkü yaşlanma etkilerine karşı korurken aynı zamanda cildi tazeliyor. Yani aslında mutfağımızdaki birçok şey gibi güzellik için bulunmaz bir nimet. Üstelik zararsız!

taptaze bir cilt icin ev yapimi cilek maskesi 06

Çilek tam bir antioksidan kaynağı, aynı zamanda yağlı ciltlerin bir numaralı dostu olan salisilik asidi içeriyor. Dolayısıyla şimdi vereceğim tarif özellikle yağlı ciltleri fazlasıyla tatmin edecek. Ama kuru ciltler de ardından nem takviyesiyle kullanmayı deneyebilir. Söylemesi benden, denemesi sizden. Ben karışmam. 😀

taptaze bir cilt icin ev yapimi cilek maskesi 03

Malzemeleriniz, yarım kase en tazesinden çilek, 1 kaşık süt ve 1 kaşık pirinç unu. Çileklerin iyice temiz olması ve sütün doğal olması elbette ki tercih meselesi. En azından çilekleri güzelce yıkayın. Çileklerin saplarını ayıkladıktan sonra bu üç malzemeyi blenderdan geçirin ve göz çevrenize getirmemeye dikkat ederek yüzünüze sürün, ardından 20 dakikalık bir bekleme süresi var. Bu bekleme süresini çilek yiyerek geçirebilir ve kendinizi iyice çileğe gömebilirsiniz, size kalmış.

taptaze bir cilt icin ev yapimi cilek maskesi 04

Maskenizi ılık suyla durulayın. Bu maskeyi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

taptaze bir cilt icin ev yapimi cilek maskesi 01

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here