Canınız sıkıldığı zaman kendinizi el yapımı çalışmalara veriyor, doğum günü yaklaşan arkadaşlarınız için el yapımı hediyeler, eviniz için harika dekoratif el yapımı çalışmalara imza atıyorsunuz. Farklı bakış açıları geliştirmeyi seviyor, evinize kendi zevkinize uygun dekoratif ürünler yapmaktan büyük zevk alıyorsunuz. O halde tasarım harikası dekoratif el yapımı çalışmalarınıza yenilerini eklemek için yazımızı incelemeye hazır mısınız?

El Yapımı Çalışmalar…

Deniz kabuklarından yapılan çerçeveler, kasalardan yapılabilecek kitaplıklar, birbirinden harika kaseler… İster sevdiklerinize hediye edebileceğiniz, isterseniz de eviniz için hazırlayabileceğiniz bu el yapımı çalışmalarla ne kadar zevkli ve becerikli olduğunuzu herkese kanıtlayacaksınız.

Dikkat Çekici El Yapımı Hediye Seçenekleri

Tahta Çubuklardan Yapılan El Yapımı Çalışmalar

Teneke salça kutusu veya çikolata kutusunu elinize alıyorsunuz ve aynı boyuttaki tahta çubuklarla etrafını sarıyorsunuz. Hasır iple veya güzel bir kumaş parçası ile çubukları yerleştirdiğiniz tenekeyi bağlıyor harika bir çiçekliğe veya kalemliğe kavuşuyorsunuz.

Deniz Kabuklarından Yapılan El Yapımı Çalışmalar

Deniz kabuklarıyla, mükemmel dekoratif süsler, harila aynalar ve dikkat çekici fotoğraf çerçeveleri yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu el yapımı çalışmaları sevdiklerinize doğum günü hediyesi olarak hazırlayabilir, onları çok mutlu edebilirsiniz.

Kasalardan Hazırlanabilecek El Yapımı Çalışmalar

Tekerlekli veya duvara asılan bir kitaplık, ya da fazlalık eşyalarınızı koymak için harika ev sepetler… Bunların hepsini aldığınız bir kasayı istediğiniz bir renge boyayarak elde edebilir, evinizin dekorasyonuna güzel bir katkı sağlayabilirsiniz.

Simden Yapılan El Yapımı Kase

Evinize şıklık katacak bir kase yapmak istiyorsanız, sim, tutkal ve balon üçlüsünden faydalanabilir, bu sayede harika bir kaseye sahip olabilirsiniz.

El Yapımı İlginç Kaseler 

Kutu kola kapaklarını çöpe mi atıyorsunuz? Rengarenk bir sürü düğmeniz var ve onları ne yapacağınızı bilemiyor musunuz? O halde size kutu kola kapaklarıyla ve rengarenk düğmelerle yapabileceğiniz kase modellerini tanıştırmaktan büyük mutluluk duyduğumuzu bilmenizi isteriz.

Yiyeceklerden Yapılan El Yapımı Dekoratif Süsler

Kahve çekirdekleri çekilerek kahve içilir, makarnalar suda haşlanır güzel bir yemek olur, mısırlar suda haşlanır afiyetle yenir değil mi? Peki bu fonksiyonlarının yanında onlarla harika dekoratif süsler yapabileceğinizi söylesek bize ne dersiniz? Merak edersiniz değil mi? O zaman beğendiğiniz seçeneği kendiniz de yapmaya ne dersiniz?

El Yapımı Çiçeklikler

Bahçeniz veya balkonunuz için el yapımı çiçeklik yapmayı düşünüyorsanız, pet şişeleri ve giyilmeyen lastik botları kullabileceğinizi biliyor muydunuz?

Mandallardan Yapılan El Yapımı Dekoratif Ürünler

Mandalları istediğiniz renge boyayarak harika isterseniz ev için güzel bir süs, isterseniz de şık bir ayna tasarlayabilir, evinizin atmosferini bir anda değiştirebilirsiniz.

Mandallardan Yapılan El Yapımı Süsler

Gelin ve damadı en çok mutlu edecek süs eşyalarının başında bu süslü mandallar geliyor!

Odun Parçalarından Yapılan El Yapımı Mumlar

Normal şartlarda hiçbir işe yaramayacağını düşündüğünüz odun parçaları aslında eviniz için harika bir dekorasyon seçeneği olacak ve gören herkes bunu nasıl akıl ettiğinize şaşırıp kalacak.

En Yenilesi El Yapımı Mumlar

Kahve çekirdekleri ve elma ile harika mumlar hazırlayabileceğiniz hiç aklınıza gelmiş miydi?

İlginç El Yapımı Mumlar

Bir dantel parçası ile harika bir mumluk yapabilir, negatif fotoğraflarla hiçbir yerde karşılaşmadığınız güzellikte bir mumluğa imza atabilirsiniz.

Yumurtadan Yapılan El Yapımı Çiçeklikler

Yumurta kabukları ile harika görünüme sahip olan çiçeklik yapabilir, gören herkesi şaşkına çevirebilirsiniz.

Plastik Bardaklardan Yapılan El Yapımı Avizeler

Plasik bardakları bir şeyler içip atıyorsanız artık bu huyunuzdan vazgeçmelisiniz. Plasik bardakları bir araya getirerek harika avizeler yapabilirsiniz.

Renkli Bardaklardan Yapılan El Yapımı Abajurlar

Renkli bardaklar, pipetler, tabaklar… Harika bir abajur için bu içi yeter de artar bile.

El Yapımı Takı Askılıkları

Takı askılıklarını kendi ellerinizle yapmaya ne dersiniz?

Kaşıklardan Yapılan El Yapımı Çalışmalar

Plastik kaşıklarla şık bir ayna veya güzel bir avize yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

El Yapımı Duvar Saatleri

Düğmelerle ve şişe kapaklarıyla güzel bir duvar saatine imza atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here