Tatillerimizi planlarken kalacağımız yerler genelde en büyük problem oluyor. Eğer gideceğimiz tatil, deniz-kum-güneş üçlüsünü barındırıyorsa işimiz kolay aslında hemen plaja en yakın bir otelden yerimizi ayırtıyoruz. Ancak gezimiz daha çok kültürel amaçlıysa işte o zaman işler biraz karışıyor.

Bugün yurtdışına çıkmayı planlayanlar ya da henüz planlamayanlar ama belki de bu konuda biraz dürtüklenmeye ihtiyaç duyan kişiler için dünya üzerindeki en değişik otelleri derledik. Evet, iddialıyız! Bu oteller tatil rotanızı en baştan çizdirebilir.

20. Attrap’Rêves

Fransa’da Alpes-de-Haute bölgesinde bulunan bu otelde geniş, ormanın içinde kapsüllerde uyuyorsunuz. Manzaraya diyecek laf yok zaten. Fiyatlar ise 139 €’dan başlıyor.

19. Giraffe Manor

Kocaman bir bahçeye ve terasa sahip bu otelde en önemli özellik bahçede dolanan zürafaların olması ve zürafaların hiç çekinmeden yemeklerinize ortak olması. Özellikle çocuklarıyla tatil yapmak isteyen aileler için en iyi seçeneklerden biri. Geceliği ise 490 €’dan başlıyor.

18. Free Sprit Spheres

Otelin adı kelime anlamına bakacak olursak Özgür Ruh Küreleri demek. Ve gördüğünüz gibi, gerçekten de öyle. Vancouver, Kanada’da bulunan bu otelde küre şeklinde odalarda kalıyorsunuz ve bu küreler ağaç dallarına asılı. Tıpkı çocukluğumuzda hayalini kurduğumuz ağaç evler gibi. Gecelik fiyatı ise 155 €’dan başlıyor.

17. Intel Amsterdam Zaandam

Amsterdam’da bulunan ve Amsterdam’ın mimarisine ilişkin en ikonik bu şirin evleri bir araya getiren otelin içi oldukça lüks. Gecelik ücreti ise 130 €’dan başlıyor.

16. Treehotel

Yine ağaç dallarının arasına konumlanan bu otel özellikle uzaylılar tarafından kaçırılmak isteyen özgür ve çılgın ruhların uğrak noktası olacak gibi görünüyor. İsviçre, Harads’da bulunan bu otelin gecelik ücreti ise 503 €’dan başlıyor.

15. Eco Hotel LeapRus

3912 rakıma sahip bu otel, dünyanın en yüksek noktasında bulunan otellerinden biri. Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’nde bulunan bu otelin odalarının fiyatları değişiklik gösteriyor. Eşsiz panaromik manzarayla beraber uyumak isterseniz 8800 Rus Rublesi vermeniz gerekiyor.

14. The “Mountain-Top Igloo” Hotel

Eğer karı, kışı seviyorsanız bu otel tam size göre! Yataklar bile kardan. Ancak hayvan kürkleri ve özel bir ısıtma sistemiyle ısıtılan yataklarda üşümeye dair bir endişeniz olmasın. Bir igloda kalmak en büyük hayallerinizden biriyse Rusya’da, Nachiki’de bulunan bu otelin kapıları size açık. Bir gecelik konaklama ücreti ise 2000-9000 Rus Rublesi arasında değişiyor.

13. Montana Magica Lodge

Neltume, Şili’de bulunan bu otel egzotik odaları ve doğanın içinde oluşuyla doğa aşıklarına göre bir tatil vaad ediyor. Oldukça konforlu odalara sahip olan bu otele girişin tek yolu, bir asma köprü. Tatil anlayışı kafa dinlemek olan kişiler için birebir. Bir gecelik konaklama maliyeti ise 367 €’dan başlıyor.

12. The Boot at Jester House

Yeni Zelanda, Tazmanya’da bulunan bu çizme şeklinde odalara sahip olan otel romantik çiftler için birebir. Son derece konforlu bir dekorasyona sahip otelin gecelik ücreti 2 kişilik 250 €.

11. Société Duvetnor

Quebec, Kanada’da bulunan bu otel de konforu ve doğayla iç içe oluşuyla ideal bir tatil vaad ediyor. Eski bir deniz fenerinden çevrilen otelde gecelik konaklama ücreti 175 €’dan başlıyor.

10. The Manta Resort

Tanzanya Pemba Adası’nda bulunan bu otel hakkında sanıyoruz ki pek konuşmaya gerek yok. Ancak tahmin edersiniz ki su altı odalar ve diğerleri arasında bariz bir fiyat farkı var. Su altı odalarda gecelik 1000 €’dan başlarken, diğer odalarda 405 €’dan başlıyor.

9. IceHotel

Otelin tamamı gördüğünüz üzere buz ve bir kişi için birden fazla gece kalması katiyen önerilmiyor. İsveç, Jukkasjärvi’de yer alan bu otelin geceliği 578 €.

8. Poseidon Undersea Resort

Fiji’de bulunan bu otelde kapsül şeklinde bu deniz altındaki odalarda kalabileceğiniz gibi, suyun üzerinde yer alan odalarda da konaklayabilirsiniz. Kalmaya niyetiniz varsa bir gece için yaklaşık 2.000 €’yu gözden çıkarmanız gerekiyor.

7. ION Luxury Adventure Hotel

Nesjavellir, İzlanda’da yer alan bu otel Hengill Yanardağı’nın eteklerinde yer alıyor ve aynı zamanda Thingvellir Milli Parkı’na sadece 18 km uzaklıkta yer alıyor. Bir gecelik konaklama ücreti ise 248 €.

6. Giant Wine Barrel Room

Eğer şarabı seviyor ve şarap yapımına ilgi duyuyorsanız bu otel tam size göre. Şarap yapımıyla ünlü bir köyde bulunan, üzüm bağları manzaralı bu otelin mimarisi de şarap fıçılarına benziyor. Sasbachwalden, Almanya’da bulunan bu otelde konaklamanın maliyeti ise gecelik 156 €.

5. Treehouse Lodge

Peru, Iquitos’da bulunan bu oteldeki odanıza asma köprülerle ulaşabiliyorsunuz. Doğa aşıkları için mükemmel bir fırsat sunan bu otel size aynı zamanda Amazon yağmurlarını dinleyerek uyuma şansı da veriyor. 1 gecelik fiyatı ise 619 €.

4. Arctic Treehouse Otel

Pardon, manzara mı dediniz? Rovainemi, Finlandiya’da bulunan bu otel Kuzey Işıkları’nı izlemek ve Noel Baba’nın köyünü ziyaret etmek için mükemmel bir lokasyona sahip. Bir gecelik maliyeti ise 425 €.

3. Jumbo Stay

Batan bir havayolu firmasının elinde kalan bir uçağını değerlendirme hikayesidir bu otel. İsveç, Stockholm havalimanında bulunan bu otel-uçak pist manzaralı odaları ve kokpit odasıyla hizmet veriyor. Gecelik ücreti ise 136 €.

2. Skylodge Adventure Suites

Otel kapsamında 3 tane kapsül oda yer alıyor ve kapsül odalar maksimum 8 kişi taşıyabiliyor. Adrenalin sevenler için uğrak bir konaklama yeri, aynı zamanda tırmanış sevenler için de hoş olacaktır çünkü o odaya çıkabilmek için dağı tırmanmanız gerekiyor. Urubamba, Peru’da yer alan bu otelin gecelik ücreti ise kişi başı 270 €.

1. Sheraton Huzhou Hot Spring Resort

Bu otel ilginç bir  mimariye sahip. Oval şekilde geliyor ve suyun altında da odaları bulunuyor, üstünde de. Huzhou, Çin’de10 bulunan otelin gecelik konaklama ücreti 200 €.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here