Şu an eminim sizin de sosyal medya hesaplarınızın anasayfaları tatil fotoğraflarıyla doludur. Çünkü şu an pek çok insan yaz mevsiminden istifade tatilde. Ama bazen tatil deyince o hissettiğiniz mutluluğun yanında bir de içinize bir sıkıntı çökmüyor mu cidden? Bavul hazırlama zaten inanılmaz bir dert. O bavulu hazırlamak, sonra gittiğimiz yerde açmak, bir hasar kaydı tutmak vs. Hepsinden önce zaten götürmek istediğimiz her şeyi bir bavula sığdırmaya çalışmak yeterince can sıkıcı zaten.

Ancak en küçük bavulu da en verimli şekilde kullanabilmeniz için çeşitli yöntemler var. Üstelik bu yöntemlerle her aradığınızı en kolay şekilde bulabileceksiniz.

Kıyafetlerinizi rulo yaparak valize yerleştirin.

Kıyafetlerinizi ikiye katlayıp üst üste koyarak rulo yapabilirsiniz. Bu rulonun iki ucunu da çorapları geçirerek kapatabilirsiniz. Bu şekilde hem kıyafetleriniz fazla yer kaplamaz, hem de daha düzenli durur.

Oyuncakları vakumlayın.

Siz bavul yerleştirmek uğruna en sevdiğiniz ayakkabılardan vazgeçebilirsiniz ancak çocuğunuz en sevdiği oyuncaklardan vazgeçmez. Çocuğunuzun yanına almak istediği oyuncakları vakumlu poşete koyabilirsiniz.

Havluları en dibe yerleştirin.

Havlu, bornoz gibi çok yer kaplayan şeyleri kenarları bavulun kenarından sarkacak şekilde bavulun tabanına yayın. Tüm eşyalarınızı yerleştirdikten sonra, havlunun kalan kenarlarını en üste koyarak valizi kapatın. Böylece valiz yerleştiren herkesin korkulu rüyası olan havlu derdinden kurtulacaksınız.

Takılarınız için farklı çözümler üretin.

Zincirli kolyeleri pipete koymak, küçük küpeleri lens kutusuna koymak gibi alternatif çözümler çok işinize yarar. Çünkü takılar yer kaplamasa da ne yazık ki valizlerde en çok karışan, en çok kaybolan şeylerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here