Gün geçmiyor ki Topuklu Haber’de sizler için en doğalından güzellik önerileri vermeyelim. Yaz yaz bitmiyor kızlar, doğa o kadar geniş o kadar zengin ve o kadar güzellik vaad edici ki aslında kimyasallara para dökmeye hiç ama hiç gerek yok.

tek urunle bastan asagiya guzellesmenin en dogal yolu hindistan cevizi yagi 01

Bugünkü güzellik kaynağımız ise hindistan cevizi. Hindistan cevizi ülkemizde pek tercih edilen bir meyve olmamasına rağmen hindistan cevizi yağının güzellik favorileriniz arasına gireceğine eminiz!

tek urunle bastan asagiya guzellesmenin en dogal yolu hindistan cevizi yagi 02

Aşağıda yazılanların hepsi saf, işlenmemiş hindistan cevizi yağı ile geçerlidir. Ne yazık ki piyasada birçok saf olarak lanse edilen yağlar, bir kısmına meyve/sebze yağının konduğu geri kalan kısmına ise başka bir yağın konulduğu yağlar. Dolayısıyla güzelleşmek uğruna aldığınız bu yağlar tam olarak işe yaramayan hatta size fazla kullandığınızda zarar verebilecek bir ürün haline gelebilir.

tek urunle bastan asagiya guzellesmenin en dogal yolu hindistan cevizi yagi 03

Hindistan cevizi yağını ilk aldığınızda şaşırmayın çünkü kendisi katı halde. Sonradan vücut ısınızla erir, ya da sıcak havalarda kavanozunda sıvı halde görebilirsiniz. İlk aldığınızda bozuk mu acaba düşüncesine düşmemeniz için belirtmek istedim.

tek urunle bastan asagiya guzellesmenin en dogal yolu hindistan cevizi yagi 07

Saf hindistan cevizi yağının ise yemeklerde dahi kullanılabilen, dozunda kullanıldığında kilo vermenize dahi yardımcı olabilen ve kolestrolünüze iyi geleceği söylenen bir yağ. Dolayısıyla bence bu yağı alırken masraftan kaçınmamakta fayda var. Alacağınız hindistan cevizi yağı soğuk pres yöntemiyle elde edilmiş olmalı.

tek urunle bastan asagiya guzellesmenin en dogal yolu hindistan cevizi yagi 06

Peki sen bu kadar anlattın da, biz nereden bulalım bu hindistan cevizi yağını diyorsanız size soğuk pres yöntemiyle elde edilmiş, USDA Organics ve CERES sertifikalarına sahip tamamen doğal bir hindistan cevizi yağının linkini vereceğim ki aşağıda vereceğim nimetlerin hepsinden faydalanın.

tek urunle bastan asagiya guzellesmenin en dogal yolu hindistan cevizi yagi 05

 

Şimdi de hindistan cevizi yağını nerelerde kullanabileğimize bakalım.

Saç Maskesi

Saçlarınız için başka hiçbir şey kullanmanıza gerek yok, hindistan cevizi yağı saçlarınız için hiç ummadığınız kadar iyi bir nem, bakım ve güzellik kaynağı. Kırıkları tamir etmesinden tutun, saçlarınızı uzatmasına kadar birçok yararını görebileceğiniz hindistan cevizi yağını haftada bir sadece  birkaç saat saçlarınızda bekletseniz bile saçlarınızdaki farkı bir süre sonra göreceğinize eminim.

tek urunle bastan asagiya guzellesmenin en dogal yolu hindistan cevizi yagi 10

Tırnak Bakımı

Bazen oje sürmeye ara verip tırnaklarımızı dinlendirmemiz gerektiğini biliyoruz değil mi? İşte bu dinlendirme aşamasında tırnaklarınıza en iyi bakımı yapacak yağ kozmetikçilerde değil. Tırnaklarınızı hindistan cevizi yağıyla besleyerek hem tırnak etlerinizi yumuşatırsınız, hem tırnaklarınızın daha bakımlı gözükmesini sağlarsınız hem de kırılmaları önlersiniz.

tek urunle bastan asagiya guzellesmenin en dogal yolu hindistan cevizi yagi 09

Makyaj Temizleyici

Özellikle kuru ciltlerin çok seveceği bu makyaj temizleyici tamamen doğal ve mükemmel bir makyaj temizliği sağlıyor. O dakikalarca uğraştığınız göz makyajları hindistan cevizi yağının sadece bir hamlesine bakıyor. Aynı zamanda cildi besliyor, neme doyuruyor.

tek urunle bastan asagiya guzellesmenin en dogal yolu hindistan cevizi yagi 12

Ama hindistan cevizi yağını her zaman için makyaj temizleyici olarak kullanmamanızdan yanayım. Çünkü hindistan cevizi yağı aynı zamanda tüyleri beslediği için yüzde tüylenmeye neden olabilir. Ama arada bir cildinizi bu şekilde şımartmanızın hiçbir mahsuru yok bence.

Göz Çevresi Kremi

Mükemmel bir nem kaynağı olan hindistan cevizi yağını sadece beş kağıt kalınlığında olan göz çevresi derimizde de kullanabiliriz. Kurumaya en müsait yer olan göz çevremiz hindistan cevizi yağının yoğun bakımından çok hoşlanacak.

tek urunle bastan asagiya guzellesmenin en dogal yolu hindistan cevizi yagi 04

Nemlendirici

Hindistan cevizi yağının ne kadar iyi bir nem kaynağı olduğunu artık anlamışsınızdır. Özellikle topuklar, dirsekler gibi sertleşmeye çok müsait bölgelerinizde hindistan cevizi yağının mucizesinden faydalanabilirsiniz.

tek urunle bastan asagiya guzellesmenin en dogal yolu hindistan cevizi yagi 08

Sadece bu bölgelerde değil, dudaklarınızda, ellerinizde ve vücudunuzda da hindistan cevizi yağını nemlendirici gibi kullanabilirsiniz. Ama az önce de belirttiğimiz gibi tüyleri besleme özelliği olduğunu unutmayın.

Güneş Bakım Kremi

Güneşlenmek güzel, bronzlaşmak güzel. Peki o yanıkları ne yapalım? Yanıkları en iyi yatıştıracak şeylerden biri de hindistan cevizi yağıdır. Hem rahatlamanızı sağlar hem de güneşten gerilmiş cildinizi yatıştırır.

tek urunle bastan asagiya guzellesmenin en dogal yolu hindistan cevizi yagi 11

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here