Koyu renk ojelerin sıkça kullanılması, tırnak bakımının yapılmaması, tırnakların ojeler yüzünden hava alamaması gibi sebepler tırnaklarda sararmaya neden olabilir. Evet, bu sararmaları ojelerle gizleyebiliriz ama gizleme, uzun vadede daha fazla sarılığa neden olur ve tırnak sarılığı kolayca geçebilen bir şey değildir, özen gerektirir.

tirnak sararmalarina savas acin 05

Ancak gözünüz korkmasın, çok zor bir şey olduğunu söylemek de yanlış olur. Evinizdeki bazı malzemelerle gereken özeni gösterip tırnaklarınızı düzenli olarak havalandırdığınız takdirde tırnak sararmalarından kurtulabilirsiniz.

tirnak sararmalarina savas acin 01

Limon

Yarım limonla tırnaklarınızı ovmanın tırnaklarınız üzerindeki beyazlatıcı etkisini kısa süre içerisinde görebilirsiniz. Ama limonun asidinden ellerinizi ve tırnak kenarlarınızı korumak için nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

tirnak sararmalarina savas acin 03

Limon+Karbonat

Sadece limon kullanarak da tırnak sararmalarında sonuç almanız mümkün ama daha hızlı bir çözüme ihtiyaç duyuyorsanız yarım limonun suyunu ve bir paket karbonatı karıştırarak elde ettiğiniz macun kıvamındaki karışımı tırnaklarınıza eski bir diş fırçası ya da maskara fırçasıyla uyguladığınız zaman sonucu çok daha kısa sürede görebilirsiniz.

tirnak sararmalarina savas acin 04

Diş Macunu

Dişlerinizi beyazlatan diş macunları neden tırnaklarınızda da aynı etkiyi gösteremesin? Bu yöntem için kendinize tırnaklarınızı zedelemeyecek, yumuşak kıllara sahip bir diş fırçasına beyazlatıcı etkili bir diş macununu koyarak tırnaklarınızı 1-2 dakika boyunca fırçalayın. Düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde farkı kısa süre içerisinde görebilirsiniz.

tirnak sararmalarina savas acin 06

Baz

Ojelerin tırnakları sarartmasının en büyük nedeni ojelerin altına koruyucu bir baz kullanılmamasıdır. Ojelerin altına kullanılabilen, hem ojelerin dayanıklılığını artıran, hem tırnakları koruyan hem de ojeli olduğu süre boyunca tırnakları besleyen bazları kullanmak da sarı tırnaklardan uzak durmak adına önemli bir adım olacaktır.

tirnak sararmalarina savas acin 07

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here