Tırnak soyulması birçok kadın için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Ne kadar bakım yapsanız da tırnaklarınız üstten katman katman soyulur ve siz kendinizi tırnaklarınızı saklamaya çalışırken bulabilirsiniz. Peki tırnak soyulması nasıl önlenebilir?

7.Tırnaklarınızı besleyen şeyin aslında dıştan yapılan şeylerden ziyade içten gelen bir şey olduğunu kabullenmeniz gerek. Bu nedenle beslenmenize dikkat etmeniz, bol kalsiyum almanız tırnak soyulmalarını önlemek için oldukça önemli bir adım olacaktır.

tirnak soyulmasini onlemek icin 7 tavsiye 04

6.Takma tırnak kullanmak, düşük kalitede ojeler kullanmak tırnaklarınızı havasız bırakır ve bu durum tırnaklarınızın soyulmasına zemin hazırlayabilir. Oje ve takma tırnak konusunda daha seçici olmanızı tavsiye ederim.

tirnak soyulmasini onlemek icin 7 tavsiye 07

5.Gün içerisinde yaşadığınız stres, uykusuzluk gibi şeyler de tırnak soyulmasına neden olabilmektedir. Kafadaki problemlerinizden arınmak hem vücudunuza hem de soyulmasını dert ettiğiniz tırnaklarınıza iyi gelir.

tirnak soyulmasini onlemek icin 7 tavsiye 03

4.Tiroid problemleri, tırnak sağlığını da olumsuz yönde etkilemektedir. Eğer böyle bir şeyden şüpheleniyorsanız yapmanız gereken şey bir endokrinoloji uzmanına gözükmektir.

tirnak soyulmasini onlemek icin 7 tavsiye 01

3.Temizleyicilerle ellerinizde eldiven olmadan temas etmeniz tırnak soyulmasının başlıca nedenlerinden biri olabilir. Ellerinizi ve tırnaklarınızı korumak için ellerinizin bu gibi kimyasallarla temas edeceği zamanlarda eldiven kullanmayı ihmal etmeyin.

tirnak soyulmasini onlemek icin 7 tavsiye 02

2.Tırnak soyulmasının bir diğer sebebi de az sıvı tüketimi olabilir. Bu durumu önlemek için bol su tüketmenizi ve meyve suyu gibi yararlı sıvılardan yardım almanızı tavsiye ederim.

tirnak soyulmasini onlemek icin 7 tavsiye 06

1.Tırnaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın. Bunu vücudumuzun tazelenme süreci olan uykudan önce, ya da ellerinizi suyla temas ettirdikten hemen sonra yapın.

tirnak soyulmasini onlemek icin 7 tavsiye 08

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here