Kadın dediğimiz canlı vücudunu sever, saçından tırnağına her şey tam takır olsun ister. Bu noktada tırnaklarına da gereken önemi ve özeni göstermekten çekinmez, uzun saatler harcasa da buna değeceğini bilir ve mini minnacık tırnaklarının üzerinden bile sanatını ortaya koyabilir. Tırnak sanatı, yurt dışında olduğu gibi son zamanlarda ülkemizde de büyük bir ilgi görmeye başladı. Son yıllarda bayanların tırnak süslemedeki tercihlerinin değişmesine paralel olarak çıkan tırnak sanatı; tek renk ojeden vazgeçilmiş ve yerine desenli ojeler kullanılmaya başlamıştır. Benekli, nazar boncuklu hatta çatlayan oje kullanmak oldukça popüler oldu. Kadınların bir çoğu da genel olarak bu alana yönelmiş ve birbirinden güzel tırnak sanatlarına imza atmış bile.:)

Manikür ya da pedikür yaptırmak bir yana dursun, saatler harcamaya bile razı olan kadınlarımız, işin sırrını öğrendikten sonra, kısa bir süre içerisinde harikalar yaratabiliyorlar. İhtiyaç olan tek şey, aslında ne yapmak istediğinize dair renk ve tonda ojeler, bir de tabi ki birazcık özen:) Bakalım size fikir olacak bu tırnak sanatı başlığımız altında ne tarzda tasarımlar varmış:)

1.

1e7b547e8fa37f0ce5a1aa306523541d

Özellikle özel bir geceye hazırlananlar için şık bir görünüm sunan ve oldukça basit bir kaç adımla tamamlanabilecek olan bu tırnak tasarımı sayesinde tırnaklarınız birer mücevher gibi görünecek. İhtiyacınız olan tek şey ise, gümüş, altın ve kahverengi tonlarındaki parlak ojeler.

2.

Best-Valentine-Day-Nail-Art-Instagram

Gün içerisinde kullanabileceğiniz renkli ama şirin ojeler için tırnaklarınızda beyaz bir zemin hazırlamanız ve sonrasında ise, siyah ve pembe ojelerle şekil verebilirsiniz. Minik kalpleri tırnaklarınızın uç kısımlarında yoğunlaştırmanızı tavsiye ediyor, bir de ince bir fırça yardımı ile kalplerin içini boyamanız çok daha sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

3.

df8c1523f08f9aa9299d6028dcbeff8d

Disney çılgınları ve çocukluğundan beri Mickey Maouse hayranları olan kadınların bayılacağı türden bir tasarım olan bu tırnak sanatı da oldukça basit bir kaç fırça darbesinden oluşuyor. Tırnaklarınızın ucuna French tarzında kırmızı renge boyayarak işe başlayabilirsiniz. Uçlarına dokunduracağınız beyaz fırçalar ile siyah renkte minik kurdeleler sayesinde Mickey Mause renklerinden tırnaklara sahip olabileceksiniz.

4.

general-fresh-fruity-red-strawberry-nail-art-polish-for-teens-and-kids-nail-art-designs-for-beginners-at-home

Tırnaklarınızda çilek bahçesi olsun istemez miydiniz? Çok çok çok basit bir yöntemle tırnaklarınıza minik çilekler çizebilirsiniz. Yeşil rengini canlı seçmenizde ve tırnaklarınızı biçimli kesmenizde fayda var. Gerisi sizin becerinize kalmış.:)

5.

images (1)

 

Oldukça şık bir görünüm sunan bu ojeler, özellikle renk seçimi açısından çok etkili bir görünüm sunuyor bizlere. Bu tondaki mavinin, tırnak uçlarında beyaz renk ile buluşması da tırnaklara daha şık bir görünüm sağlıyor.

6.

mickey-mouse-nail-art

Tırnaklarınıza sevimli Mickey Mouseler çizmek istemez miydiniz? Bize kalırsa çok isterdiniz.:) Renk kombinini dilediğiniz gibi yapabileceğiniz bu çizimleri biz siyah ve beyaz tonlarında denedik. Bu şekilde daha ağır ve daha şık bir görünüm sergilediğini düşünüyoruz doğrusu. Ama tabi tercih size kalmış Sonrasında sabit zemin üzerine yapacağınız iç fırça darbesiyle minik fare kafaları yaratabilirsiniz.

7.

prom-nail-art-tuxedo

Oldukça vamp bir görünüm sergilemesi açısından bu tarz bir takım elbise ya da smokin tasarımıyla tırnaklarınıza canlı bir görünüm katabilirsiniz.

8.

tirnak-boyama-sanati-14

Mat siyah zemin üzerine, parlak siyah french tarzı bir tasarım sonucu oldukça güzel görünümlü bu tırnak sanatına sahip olabilirsiniz.

9.

258

Gördüğünüz gibi çok basit renk uyumlarını yakalayıp, pratik dokunuşlar ile tırnaklarınızı olağanlığın çok ötesine taşıyabilirsiniz.

10.

The-Hottest-Nail-Art-Trends-for-Spring-20-Brilliant-Ideas-15

Petrol mavisi ve bir kaç farklı renk tonlamasının ustaca harmanlanması ile elde edilen bu teknik ile tırnaklarınızın porselen gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.  Gmrdüğünüz gibi minik bir kaç dokunuşla tırnaklarınızı bir sanat eserine çevirmeniz oldukça kolay.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here