Çocukluk yıllarımız döküp dağıtmakla annemizin peşimizden koşturmasıyla geçmiş yılların verdiği alışkanlıkla çoğu anne temizliği adeta titizlik mertebesine yükseltmiştir. Ellerinde olmasa da çoğu anne böyledir. Aman ortalık dağılması, halıda leke olmasın…

Ben de çok titiz annelerin hayatını az da olsa kolaylaştırabilecek bazı temizlik gereçleri ve aletleri seçtim. İşte titiz annelerin titiz hediyeleri…

ELEKTRONİK VİLEDA

 

 

10

Annenizin işini kolaylaştıracak elektronik vileda yere koyduğunuzda parkeleri kendi kendine silip temizliyor. Annenizin de dikkatini çekecek olan bu ürün aynı zamanda işini de oldukça kolaylaştıracak.

HALA BİR BULAŞIK MAKİNESİ YOKSA…

49-333587-big

Anneciğinizin elleri hala sudan çıkamadıysa öncelikle yapmanız gereken ona bir bulaşık makinesi almak. Zamanı bulaşık yıkamakla geçen annenizin buruşuk ellerini son kez görebileceği bir bulaşık makinesi alarak ona büyük bir iyilik yapmış olacaksınız bu hediye ile…

ANNELER BAZEN TEMİZLİĞİ ABARTIR

442467_45d9

Zaman zaman hatta günün çoğunluğunda  birkaç kez toz alma yer silme gibi koşturma içine girseler de annelerimiz onları anlamak lazım. Gün boyu evin içinde olup sizin için yemek yapan, kıyafetlerinizi ütüleyen yıkayan anneniz kalan zamanında bir de temizlik yapıyor. Evde uğraş bulmak zordur özellikle de hep ev içinde vakit geçiren anneler için… Ona minik esprili temizlik gereçleri pakedi hazırlayabilirsiniz.

 

ÖPÜLESİ ANNE ELLERİ…

cleaning day

Yarın anneler günü. Hala bir hediye almadıysanız ya da maddi imkansızlıklarınızdan alamadıysanız annelerinizin ellerini temizlik yaparken kimyasallardan koruyacak bir çift eldiven bile almak onu ne kadar düşündüğünüzü gösterecektir.

BİR ANNEYE HER ŞEY MUTLULUK VERİR

 

cleaning-dishes

Bir anneye her şey mutluluk verir çünkü anneler bebeği dünyaya geldikten sonra muhteşem bir iç güdü ile çocuğa fokuslanır ve neredeyse tüm hayatı o olmaya başlar. Ve onun için yaptığı her şey de ona mutluluk vermeye başlar. Siz de anneler gününde annenizin işlerini yaparak yani ona yardımcı olarak ona en güzel hediyeyi verebilirsiniz…

EL VİLEDASI

endustriyel-temizlik-urunleri

Anneniz hala yer bezi ile yer siliyor ise artık buna bir son vererek onun işini kolaylaştıracak klasik viledayı satın alabilirsilirsiniz.

ANNENİZİN DE SESSİZLİĞE İHTİYACI VAR!

Fakir-Commander-Elektrik-Supurgesi-Mavi__84282983_0

Tüm gün iş yapmaktan zaten yorulan anneleriniz süpürgeye sıra geldi mi bu yorgunluğun üzerine bir de kafaları şişmesin değil mi? Ona ultra sesszi bir elektrik süpürgesi alarak sesszi bir temizlik yapma ortamı sağlayabilirsiniz.

AKILLI VİLEDA

maxresdefault

Kendinden sıkımlı bu vileda ile anneniz saptakı bezi sıkmak için kollarını yormayacak. Sadece dönerli sıkma bölgesine vileda çubuğunu koyacak gerisini akıllı vileda halledecek.

CAM SİLMEK ARTIK KABUS OLMAYACAK

Mobilya_3026399

Artık cam silmek anneniz için bir kabus olmaktan çıkıyor. Cam silme gereci ile hem zamandan hem efordan tasarruf…

Mobilya_3026400

Bu akıllı aparak annenizin ulaşamadığı veya zor ulaştığı yerleri bile tertemiz yapacak. Artık camda ne bir leke ne bir toz! Tam da annenizin istediği gibi berrak mı berrak olacak.

dreamstime_l_11614317

Ama şunu de demeden geçemeyeceğim. Bir evdeki ortak sorumluluklar yine o evde yaşayanlarca paylaşılmalıdır. Anneniz evin yükünü sırtında taşımak zorunda değildir. Temel olarak kadınlara yüklenen bu sorumluluk ve katı bilinç esasında ne adil ne de olması gerekendir. Kadın tüm sorumnluluğu üzerine alarak, evi çekip çevirerek gönüllü bir hizmet anlayışı içine giriyor olabilir fakat bu ne eş ne de çocuklar tarafından su istimal edilmemelidir.

Bu anneler gününde annenize vereceğiniz en büyük hediye ‘değer’vermek onu anlamak olsun. Maddi her şey satın alınabilir. Ama annenizin sağlığı huzur ve mutluluğu para ile değil sizlerin onlara verdiğiniz değer ile ve sevginiz ile mümkün olacaktır. Aile olabilmenin temel gerekliliği budur.

 

Sevgiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here