Trabzon Karadeniz’in en turistlik yerlerinden biri. Bu şehri gezmek görmek için yılda binlerce turist ülkesinden kalkıp ziyarete geliyor. Tarih kokan bu şehir sizi tüm sıcaklığı ile karşılıyor. Eğer yağmuru seviyorsanız Trabzon bir yağmur cenneti. Soğuk havası ile kalplerinizi ısıtabilirsiniz. Bu şehir yeşili görmek, temiz havayı ciğerlerine çekmek, farklı insanları görmek ve en önemlisi huzurlu ve dolu bir tatil yapmak isteyenler için vazgeçilmez bir adres. Trabzon da tatil yapmak isteyenler için bir Trabzon’lu olarak gezilecek yerler hakkında bilgi veriyorum, kulak verin.  Bu kadar öznel konuşmuş olabilirim ama gittiğinizde bana hak vereceksiniz. 🙂

Trabzon da Gezilecek Yerler

Trabzon da gezilecek yerler hakkında bilgilendirmeler başlıyor. 🙂

 Uzungöl

Trabzon'da Gezilecek Yerler 02

Trabzon da gezilecek yerler başlığını gördüğünüz an aklınıza bu mekan geldiğine eminim. 🙂

Her yıl daha fazla yerli ve yabancı turistin uğrak yeri olan Uzungöl’e ziyarete giderken bile Trabzon’un eşsiz güzelliklerini fark edeceksiniz. İki yanı dağ olan yollardan geçerek Uzungöl’ün eşsiz manzarasına kavuşacaksınız.

Sümela Manastırı

Trabzon'da Gezilecek Yerler 01

Tarih kokan filmlere ve kitaplara konu olan Sümela Manastırı Trabzon’unun en çok turist ağırladığı mekanı. Eğer sizde tarihe ve kiliselere merak duyuyorsanız Sümela Manastır’ ını mutlaka ziyaret edin.

Boztepe

Trabzon'da Gezilecek Yerler 06

Hayatınızda görebileceğiniz en güzel deniz manzaralarından birini Boztepe’den seyredebilirsiniz. Keyif kahvenizi veya kahvenizi burada yudumlarken içiniz huzur dolacak. Bütün şehir ayaklarınız altında, elinizde sıcak karadeniz çayı, bundan daha iyisini hayal bile edemezsiniz. 🙂 İçtiğiniz en güzel çay Boztepe’ de ki olacak. 🙂

Zigana Yörük Çadırı

Trabzon'da Gezilecek Yerler 07

Trabzonun eşsiz liman manzarasını izlemek ve lezzetli Trabzon yemeklerini tatmak için mühtiş bir adrestir. Hasret kalacağınız bu mekana  akşam üzeri gitmenizi tavsiye ederiz.

Sultan Murat Yaylası

Trabzon'da Gezilecek Yerler 05

Genellike ağustos ayının 4. haftası haziran ayısının 3. haftası Trabzon Şenlikleri düzenlenen yaylalarda Trabzon Kültürünü görebilirsiniz. Birbirine bağlı olan yüzlerce Trabzonlunun yöreye ait düzenledikleri konserleri ve eğlenceyi hayatınızda bir kere de olsa görmelisiniz.

Trabzon Atatürk Köşkü

Trabzon'da Gezilecek Yerler 04

Küçük  bir çam korusu içinde  Soğuksu semtinde  bulunan bu köşk 1923’de   yaptırılmıştır. Bu köşkte Atatürk 2 kere konuk edilmiştir. O’nun ölümünden sonra Trabzon belediyesi tarafından o dönemde kullanılan eşyalarla dekore edilerek “Atatürk Müzesi” olarak ziyarete açılmıştır. Tarihi açıdan değerli olan bu köşk Trabzon’a gidenler için uğranması gereken bir yerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here