İnsanların hayallerini, şehirleşmenin verdiği ızdıraptan kurtulmanın çabasını anlatan filmlerin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Filmler ile yeni şeyler deneyimliyor, yeni yolculuklara çıkıyoruz. Sizde seyahat filmleri ile yeni bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Dikkatli olun filmler özendirici olabilir. 🙂

10. The Bucket List / Şimdi ya da Asla

The Bucket List, Rob Reiner’ın yönettiği 2007 Amerikan komedi drama filmidir. Bu film, bir kanser koğuşundan kaçan ve ölüm öncesi bir dilek listesi bulunan bir yolculuğa çıkan iki ölümcül hasta adamın (Jack Nicholson ve Morgan Freeman) hikayesini anlatıyor.

9. Into the Wild / Özgürlük Yolu

Jon Krakauer’in aynı adı taşıyan kurgusal olmayan kitabı Into the Wild’ın uyarlaması, 2007’de okuldan mezun olduktan sonra mülkiyetinden vazgeçerek tasarruflarını yardımseverliğe veren ve Alaska’ya otostop ile giden Christopher McCandless hakkında biyografik drama filmi. Film hayatta kalma ve vahşi doğa ile savaşmayı anlatmaktadır.

8. One Week / Son Yolculuk

Michael McGowan’ın yönettiği Son Yolculuk, 2008’de Kanada yapımı bir drama filmidir.  Kanser teşhisi konan genç bir adamın motosiklet gezisini anlatmaktadır. Toronto’dan Tofino’ya giderken , Ben hayatın anlamını bulmak için araşyıştadır!

7. A Good Year / İyi Bir Yıl

Ridley Scott’ın yönettiği 2006 İngiliz-Amerikan romantik komedi draması, amcasının Chateau ve bağını Provence, Fransa’da devralan İngiliz yatırım Brokerinin (Russell Crow) hikayesini anlatıyor; burada, geri yaşam tarzı.

6. Everest

Everest, Everest’in 1996 Afet Vakfı’nın gerçek olaylarına dayanan ve sekiz kişinin şiddetli bir kar fırtınasında öldüğü 2015 yılında çekilen dağ macera filmi. Film, iki dağcı grubunun dağcılık tarihindeki ölümcül felaketlerden biri olarak gösterdiği hayatta kalma girişimlerini anlatmaktadır.

5.Into the Cold: A Journey of the Soul

Soğuk İçinde: Soul Yolculuğu, Sebastian Copeland tarafından yazılmış ve yönetilen, iki adamın 2009’da Kuzey Kutbuna doğru yolculuğunu anlatan belgesel bir film. Copeland’ın ve eşinin Keith Heger’in eğitimini ve iki aylık seferi, sıfırın altındaki sıcaklıklarda yürüyerek 400 milden daha fazla yürüdükleri macerayı göstermektedir.

4. Up in the Air / Aklı Havada

Walter Kirn,  tarafından yazılan aynı adlı romanın   uyarlaması,  Jason Reitman’ın yönettiği 2009 Amerikan komedi dramasıdır. Hikaye, kurumsal “küçülme” Ryan Bingham (George Clooney) ve seyahatleri üzerine odaklanıyor. Film, izole edilmiş yaşamı ve felsefelerini ve yol boyunca karşılaştığı insanları izliyor.

3. Cairo Time / Kahire Zamanı

Ruba Nadda’nın yönettiği Kahire Saati, kısa, beklenmedik bir aşk olayıyla ilgili 2009 Kanada romantik bir hikayesidir. Film, bir tatil için Kahire’ye gelen dergi editörü Juliette’nin hikayesini anlatıyor.

2. Encounters at the End of the World

Dünyanın Sonunda Buluşmalar, Antarktika’daki McMurdo İstasyonuna giderek kıtanın güzelliğini yakalamak ve orada yaşayan karakterleri araştırmak isteyen Werner Herzog’un 2007’de yapmış olduğu bir Amerikan belgesel filmidir.

1.The Art of Travel / Seyahat Sanatı

Thomas Whelan’ın yönettiği “The Art of Travel”, her şeyi geride bırakan ve kendisinin gerçek kimliğini bulmasına ve ihtiyacını karşılamasına yardımcı olacak, Orta ve Güney Amerika’ya maceralı bir yolculuğa çıkan genç bir adam (Christopher Masterson) hakkındaki 2008 yılı drama filmi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here