Twitter kullanıcıların yakından tanıdığı Eray Efe harika bir burç yorumcusu. İronik bir şekilde burç yorumu yapan Eray’ın burç yorumları oldukça ilgi görüyor. Bu ilginin sebebi de onun söylediği gibi samimi olması… Farklı paylaşımlarda da bulunan Eray röportaj teklifimizi çok sıcak karşıladı. Samimiyeti ile verdiği cevapları, okurken sizi hem güldürecek hem de düşündürecek. Keyifli okumalar!

Röportaj:Hilal İpekçi

Twitter'ın Efsane Burç Yorumcusu Argostroloji

Eray Efe yada bilinen adıyla Argostroloji Kimdir ?
Eray Efe 25 yaşında, Konya’da hastaneye yetiştirilemediği için evde doğan bir adam :). Biraz sinir hastası, rahat, üşengeç biri diyebilirim. Çocukluğu Bakırköy ve Zeytinburnu sokaklarında top peşinde koşarak geçti. Üniversiteye 2 sene hazırlandı, baktı hep aynı puanı alıyor zorlamamak lazım diyerek Arel Üniversitesi Psikoloji bölümünü okudu. Şuan yine aynı üniversitede Psikoloji üzerine master yapıyor. Para yemeyi sever, para kazanmak için pek çaba sarf etmeyen bir adam da diyebilirim.

Bizim gördüğümüz Argostroloji dışında nasıl birisin?

Vallahi herkes beni hareketli, neşeli bir insan olarak bilse de öyle biri değilim. Sakinliği, sessizliği seviyorum. Tam bir türk ailesinde büyüdüm. 50 yaşına da gelsem anam “oğlum ne zaman gelirsin” diye merak edip arar sorar. Pek hobim de yok bir at biniyorum, at aşığıyım. Filmlerle aram iyidir, çok film izlerim. Sosyal Medya zaten benim :))
Argostroloji kim peki gerçekten olmak istediğin kişi mi?

Argostroloji aslında son zamanlarda tam anlamıyla beni yansıtıyor. Eskisi gibi değişik bir karaktere bürünmüyorum, kendi yaşantımdan, hissettiklerimden şeyler yazıyorum diyebilirim. O an ne düşünüyorsam o. Duygusalsam Müslüm Gürses, neşeliysem Kemal Sunal diyelim.

Neden Psikolog oldun?
Ne yalan söyleyeyim, o koltuğa uzanan insanlar beni cezbetmişti :). Ya aslında bir nedeni yok merak ettiğim bir bilim dalıydı ve seçtim, okudum. Şuan kendi mesleğimi yapmıyorum ama ilerde yapacağım inşallah.

Bu ismin sana verdiği bir özgürlük oldu mu?
Eskisi kadar yok. 750.000’e yakın insana hitap ediyorsunuz ve az çok ölçüp tartmak gerekiyor yazdıklarınızı. Ama yine fütursuzca yazıyorum aslında ya çok etkilediğini söyleyemem.
Gözlem yeteneğin güçlü gözüküyor, nasıl gözlemliyorsun insanları?Twitter'ın Efsane Burç Yorumcusu Argostroloji

Arabada, metrobüste, oturduğum mekanda her yerde malzeme var zaten. Çok konuşan bir adam olmadığım için de kolay oluyor benim için. Bu aralar çocuklara taktım mesela, Valla hepimiz gerizekalıymışız çocukken onu anladım ben.

Bazı kişi veya olaylardan ciddi rahatsızlık duyuyor gibisin, var mı böyle bir durum?
Bir çok şeyden rahatsız oluyorum o kadar belli oluyor mu 🙂 Tek tek sayamam ama tabii var. Düzeleceğini de sanmıyorum böyle gelmiş böyle gider.
İnsanların kendi olamamalarına takılıyor musun?

Çok yapmacık değiller mi ya? Anladığım an soğurum zaten. Samimi insanlardan zarar gelmez. Kötü söyle ama doğruyu söyle.

Diline düşen kişi yandı, hangi tipler kalemine konu oluyor?
Genelde haksızlığa uğradığımı düşündüğüm durumlarda dayanamayıp yazıyorum. İnsanlar bilmedikleri şeyler hakkında yorum yapmaya ölüp bitiyor. Ayar oluyorum o tiplere he. Bilmiyorsan konuşmasana arkadaşım g.t gibi kalıcaksın yani bariz belli haksız mıyım?

Twitter'ın Efsane Burç Yorumcusu ArgostrolojiBurçlar için argo astroloji yorumları yapıyorsun, başkalarına söylemek isteyip de söylemediklerin mi onlar?

Yakalanmışım (Gülüyor). Evet arada yapıyorum onu ama sık olmuyor. Aklıma geldikçe yazıyorum ya artık eskisi gibi de yazmıyorum. İnsanlar sıkıldı çünkü maalesef insanımız b.kunu çıkarıp binlerce benzeri şeyler yaptığı için.
Sevmeyenler, eleştirenler de oluyor mu?
Beni takip edenlerin belkide %25’i sevmiyordur beni zaten. Olsun, olucak zaten yapacak bir şey yok. Benim işime geliyor devam etsinler lütfen.

Peki, tepkin ne oluyor negatif eleştiriler karşısında.

Takmıyorum çok ya. Tanıyan insanlar, arkadaşlarım yapsa eyvallah da iki tweet okuyup yerin dibine sokacak cürreti kendinde nasıl buluyor insanlar anlamıyorum. Küfür etmedikleri sürece sıkıntı yok, devam etsinler. Küfür ederlerse bende çirkinleşirim affetmem.

Çok farklı burç yorumların var, insanlar bunu çok sevdi, sence ney bu sevginin sebebi?
Samimiyet. Onları şımartmayan şeyler yazıyorum çünkü. Aslan kilo verdin taş gibi oldun değil de Aslan g.tü büyüttün az ye gibi.
Vine çekmeneye nasıl başladın?

Sıkıntıdan. Çekemiyorum zaten her deneyim hüsran (Gülüyor). Ama sağ olsunlar çaktırmıyorlar orada da 70.000’e yakın followers oldu sanırım belki yakında ciddiye alırım orayı da.

Peki, Tumblr, Twitter, Facebok, Vine gibi sosyal ağları aktif olarak kullanıyorsun? Neden en fazla etkileşimi Twitter’dan alıyorsun?

Çıkış noktam orası, diğerlerine pek önem veremedim maalesef. Facebook’a mesela biraz kafa yorsaydım twitter’ı kesinlikle geçerdi.

Bildiğim kadarıyla Sosyal Medya danışmanlığı da yapıyorsun, nasıl gelişti bu süreç?
İnsanlar ve markalar bu adamda bir şey var, insanların dilinden anlıyor ki 0’dan böyle bir şey çıktı ortaya diyerekten bana ulaştılar. Böylece onlarca marka ve sanatçıyla tanışma ve çalışma şansım oldu.

Son olarak Fenomen olduktan sonra hayatında neler değişti?
Hayatım tamamen değişti diyebilirim. Çevreniz değişiyor istemeden de olsa. İnsanlar da değişmeye başladı yakınımdaki, az çok anladım kimin ne mal olduğunu diyelim 🙂 Güzel bir değişim oldu benim için.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here