Tüm Dünya’da yankıları hala devam etmekte olan Dan Brown’un kaleme aldığı Cehennem romanını bilmeyen yoktur. Uzun süredir filminin çıkacağı söylentisi kulislerde dolaşıyordu ve kitap içerisinde bulunan İstanbul sahnelerinin çekilip çekilmeyeceği merak konusu olmuştu.

Ünlü Kitap Cehennem Yerebatan'da Çekiliyor,

Cehennem romanının İstanbul sahnelerinin bir ayağı Sultanahmet’te bulunan Yerebatan Sarnıcında çekileceği haberi hızla yayılmaya devam ediyor. Dünya’nın beklediği bu filmin içerisinde olan İstanbul sahneleri ile hem ülkemize turist çekebilecek hem de ünlü yıldızları Türkiye toprakları içerisinde görebileceğiz.

Ünlü Kitap Cehennem Yerebatan'da Çekiliyor

Başrollerinde Tom Hanks’ın yer alacağı film Nisan 2015 tarihinde çekilmeye başlanacak. Aksiyon sahnelerinin büyük çoğunluğunun Yerebatan Sarnıcında olmasından dolayı Haziran başında Cehennem setinin İstanbul’da olması bekleniyor. Film setinin geldiği dönemlerde ziyarete kapalı olacak olan sarnıç şimdiden turistlerin daha çok ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Sadece Yerebatan sarnıcında değil Eminönü, Sultanahmet ve civarında kitaba uyularak çekimlerin yapılacağıda bilinmektedir. Tarihi mekanların zarar görmemesi için özel ekipmanlar kullanılacak.

Ünlü Kitap Cehennem Yerebatan'da Çekiliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here