Ünlülerin Akıl Almaz Makyaj Hataları

Ünlülerin kimi zaman dikkat çekmek için kimi zamanda güzellik uğruna yaptığı makyajlar bazen felaketle sonuçlanabiliyor. Üstelik en profesyonel ekiplerle çalışmalarına rağmen yine de komik görüntülere sebep oluyorlar. İşte ünlülerin en sık yaptığı ve bizim de hataya düşmememiz gereken akıl almaz makyajlar…

Ünlülerin Akıl Almaz Makyaj Hataları

Drew Barrymore yaptığı bu makyajla yüze aydınlatıcı sürmeye çalışsa da daha çok una bulanmış gibi görünüyor.

Ünlülerin Akıl Almaz Makyaj Hataları

Jessica Simpson’ ın bu fotoğrafta Sarılık hastalığına yakalandığı düşünülse de aslında bu durum sadece vücuduna ve yüzüne uyguladığı yanlış fondötenden kaynaklanıyor. Bizimde çoğu zaman hataya düştüğümüz durumlardan bir tanesi de ten rengimize uygun olmayan fondötenler kullanmak. Bunu önlemek için de fondöten alırken boyun kısmına da biraz uygulayınız. Böylece teninize uygun olup olmadığı farkını anlamanız daha kolay olur.

Ünlülerin Akıl Almaz Makyaj Hataları

Kelly Osbourne’ un sanırım galaya hazırlanmaya fazla zamanı kalmamış olacak ki gelişigüzel sürülmüş simli siyah farı ve eline ilk aldığı ruju sürüp çıkmış. Fakat bu görüntüyle doğallıktan ve güzellikten bir hayli uzaklaşmış.

Ünlülerin Akıl Almaz Makyaj Hataları

Fırça gibi duran bu takma kirpikler ise son derece kötü bir görüntü sergiliyor. Eğer özel günler için takma kirpik kullanmak istiyorsanız mümkün olduğunca seyrek ve çok uzun olmayan kirpikleri tercih edin. Takma kirpikleri kullanırken de gözünüze eyeliner çekmeyi unutmayın. Kirpikleriniz böylece fazla göze batmayacaktır.

Ünlülerin Akıl Almaz Makyaj Hataları

Angelina Jolie kaşlarında ki seyreklikleri kapatmak isterken hiç yoktan kaş çizmeye çalışmış gibi görüntüsü veriyor. Böyle hatalara düşmemek için kaşlarınıza uyguladığınız kalemle kaşınızın aynı tonlarda olması gerekir.

Ünlülerin Akıl Almaz Makyaj Hataları

Geçtiğimiz günlerde de İstanbul ‘da konser veren Lady Gaga ‘nın dikkat çekmeyi sevdiğini biliyoruz. Fakat bu durum onun bu halini normal karşılamamıza engel olmuyor. Göz altına çekilen beyaz kalem, yüze uygulanan son derece açık fondöten ve yarım sürülmüş rujuna bakınca ürkmemek elde değil.

Ünlülerin Akıl Almaz Makyaj Hataları

Teresa Palmer son anda sürdüğü aydınlatıcıyı dağıtmayı unutmuş olacak ki güzel görünmekten aniden uzaklaşıyor.

Ünlülerin Akıl Almaz Makyaj Hataları

Her zaman bakımlı görünmeye çalışan ve bir çok bayanın da örnek aldığı Kim Kardashian sanki annesinin makyajlarını gizlice sürmüş küçük kız çocukları gibi görünüyor :). Gözünün üst ve altına taktığı kirpikleri, abartılı allığı, uçuk pembe tonunda ruju, beyaz göz farı ve say say bitmeyen yoğun makyajıyla son derece kötü bir görünüyor.

Ünlülerde de olduğu gibi böyle sonuçlarla karşılaşmamak için daha dikkatli makyaj yapmanız gerekir ya da isterseniz bu konuda uzmanlardan tavsiye alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here