Türk insanının en büyük zevklerinden biridir tanıdığı birinin yeni ayakkabılarına basmak. Bu milli şakalarımızdan biri olup yapmayan ya da yapılmayan yoktur muhtemelen. Bazen sinir bozucu oluyor, kabul ediyoruz ancak yine de bunu kabullendik bence artık. Ama bu şakayı yaparken üstüne basılmaması gerekecek kadar pahalı ayakkabıların olduğunu da unutmamak gerek.

Fiyatlarını bilseniz üzerine basmak bir yana dursun, yorulmasınlar diye elinize alıp yürüyeceğiniz, kesinlikle üstüne basılmaması gereken en pahalı 10 ayakkabı aşağıda sizleri bekliyor!

10.Nike Socal Air Force 1 Supreme Max

ustune basilmamasi gereken en pahali 10 ayakkabi 04

Zaten Nike’ın en cicili bicili, en sükseli ayakkabı serisi Air Max, hiç de makul olmayan fiyatlarıyla aklımızı başımızdan alıyordu. Bir de üzerine bu özel, 50.000 dolarlık modeli çıktı tam oldu. Nike’ın elmas çivili, 3M reklektif malzemeden üretilen bu pek renkli ayakkabısı özellikle yurt dışında pek çok erkeğin hayallerini süslüyor, ancak bu paraya değiyor mu bilemiyoruz.

9.Nizam Sikandar Jah

ustune basilmamasi gereken en pahali 10 ayakkabi 06

Tamam tasarımı birçoğumuza hitap etmiyor ancak yine de dünyanın en pahalı ayakkabıları arasına uçuk mu uçuk fiyatıyla girmeyi hak kazanıyor bu değişik ayakkabı. Ayakkabı tamamen altın ipliklerden üretildi ve elmas, yakut, zümrüt gibi değerli taşlarda bezendi. Ayakkabı Toronto’da bir müzeye konuk oldu, ancak değeri nedeniyle müzeden çalındı. Neyse ki tekrar müzeye ulaştırıldı.

8.Kathryn Wilson Pumps

ustune basilmamasi gereken en pahali 10 ayakkabi 02

Ünlü tasarımcı Kathryn Wilson bu özel ayakkabıyı yalnızca evsizler yararına yapılacak bir açık artırma içintasarlamış. Üzeri elmaslarla kaplı bu ayakkabı tamamen el işçiliğiyle yapıldı. Elmasların her biri tek tek elle, 50 saatte yapıştırıldı. 400.000 dolarlık, elmaslarla kaplı bu ayakkabının üzerine basmayı düşünmezsiniz bile, öyle mi?

7.Stuart Weitzman Diamond Dream Stilettos

ustune basilmamasi gereken en pahali 10 ayakkabi 08

Stiletto her kadının hayali, peki bu kadar pahalı bir stilettoya hayallerimiz yeter mi? El işçiliğiyle tam 50.000 adet 30 karatlık elmasın harika bir stilettoya işlenmesiyle ortaya çıkmış.

6.Orijinal Oz Büyücüsü Ayakkabıları, Ruby Slippers

ustune basilmamasi gereken en pahali 10 ayakkabi 09

Oz Büyücüsü filminde olay olan o minik, sevimli, zarif kırmızı ayakkabıları hatırlıyorsunuzdur belki? Küçük bir kızken hangimizin hayallerini süslemedi bu kırmızı ayakkabılar? Sadece 3 tek olarak üretilen bu ayakkabıların bir tanesi Washington DC müzesinde sergilenmekte olup, çift olanı ise bir açık artırmada 612.000 dolara satıldı.

5.Stuart Weitzman Retro Rose Pumps

Designer Stuart Weitzman displays his "Retro Rose" shoe, which will be worn by Academy Award nominee Diablo Cody at the 80th Annual Academy Awards, during a presentation at his boutique in Beverly Hills, Calif. Friday, Feb. 22, 2008. More than 1,800 Kwiat diamonds weighing 100 carats were used to make the roses and 400 of them have been incorporated into the design of the shoe, which is worth over $1 million. Two of the roses adorn the 1940's retro-style beige metallic T-strap shoes. (AP Photo/Damian Dovarganes)

Zarif T bantlarıyla ayağınızı kuşatan ve minik çiçekleriyle güzelliğine güzellik katan bu eşsiz ayakkabı tam 1 milyon dolar değerinde. Üzerindeki minik çiçekler, sadece yükte hafif pahada ağır. Çünkü tamamen elmaslardan yapılmış. Bir çiçek tam 400’den fazla elmas içeriyor.

4.Stuart Weitzman Platinum Guild Stilettos

ustune basilmamasi gereken en pahali 10 ayakkabi 03

464 elmasla süslenen ve tam 1.090.000 dolar değerinde olan bu ayakkabı ince topuklarıyla pek çok kadının hayallerinde yerini almıştır. Ancak tek güzelliği ince topukları ya da zarif kemerleri değil, aynı zamanda bu elmaslarla bezeli kemerlerinin çıkarılıp kolye olarak kullanılabilmesi.

3.Stuart Weitzman Ruby Stilettos

ustune basilmamasi gereken en pahali 10 ayakkabi 01

Oz Büyücüsü’ndeki kırmızı ayakkabılardan esinlenilerek ortaya çıkarılan bu ayakkabıların da diğerinden aşağı kalır yanı yok, hatta aslını geçmiş diyebiliriz, çünkü bu ayakkabılar tam 1.600.000 dolar değerinde. Güzel ve nadir taşlarla bezeli olan bu ayakkabının ana maddesi yakut.

2.Stuart Weitzman Cinderella Slippers

ustune basilmamasi gereken en pahali 10 ayakkabi 07

Ünlü Külkedisi masalından esinlenerek yaratılan bu ayakkabılar en iyi italyan derisinin üzerine dantel şeklinde elmaslar işlenmiş ve ortaya bu zarif ayakkabılar çıkmış. Değeri ise diğer Stuart Weitzman ayakkabıları gibi oldukça yüksek, tam 2 milyon dolar.

1.Harry Winston Ruby Slippers

ustune basilmamasi gereken en pahali 10 ayakkabi 05

Oz Büyücüsü filmindeki kırmızı ayakkabılar bütün kızları etkisi altına almış olacak ki, ayakkabı dünyası ondan esinlenmeye devam ediyor. Bu ayakkabılar da birebir kopya olarak yapıldı ancak orijinalinden farklı olarak yakutlarla süslendi ve ilmin 50. yıldönümü için özel olarak hazırlanıp, 3 milyon dolara satıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here