Vine kullanıcılarının yakından tanığı Emre Mutlu samimi Vine’ları ile bizleri güldürüyor. Farklı karakterler ile seri Vine’lar üreten Emre’nin çok farklı bir tarzı var. Onda kendimizi görmenin ötesinde birazda çevremizde gördüğümüz kişilerin yansımasını görüyoruz. Hal böyle onu yıllardır tanıyormuş gibi hissediyoruz. Çevrenizde Emre’nin Vine karakterlerine benzeyen birileri mutlaka olmalı. 🙂

Röportaj teklifimizi çok sıcak karşılayan Emre’nin bir de 20 Şubat’ta sizlere bir sürprizi var…. Haydi gelin bu keyifli röportajı beraber okuyalım.

Röportaj: Hilal İpekçi

emremutlu

Götelek Pizza müşteri temsilcisi Emre Mutluyu biraz yakından tanıyalım. Kimdir Emre Mutlu?

1982 İstanbul Bakırköy doğumluyum. Çocukluk yıllarımdan berı ilgi duyduğum tiyatroyla lise döneminde tanışıp vazgeçilmez olduğuna da o dönemde inandım. Tekstil meslek lisesinden mezun olduktan sonra o donemin konservatuar sınavarına hazır olamadığım ve askerlik araya girdiği için oyunculuk okuyamadım. Yine halkla bir sekilde ilişki kurmaya niyetli olduğum için en yakın bölüm olan halkla ilişkileri tercih ettim. Mizahtan kopmak istemediğim ve ne yapmam gerektiğine karar veremediğim bır donemde stand-up yapmaya karar verdim. Bana inanacak birileri lazımdı ve öyle de oldu. Oldcıty Comedy Club’a başvurdum ve 2 koca sezon stand-up yaptım. Ardından BSM yani Bakırköy Sanat Merkezi ve üniversitelerde sahne almaya başladım. Ardından ulusal bir radyoda yayın yaparken kulağıma çalınan Vine  programını denemeye karar verdim. Vıne çıkalı 1 seneden fazla olmuştu ve baya popülerdi. Aslında geç kalmış hissetsem de 2014 martta Vine çekmeye başladım. Her proje girişimimde beni asla yalnız bırakmayan ve tüm  teknik imkanlarını, zekasını ve vaktini  esirgemeyen sevgili  Akcan Umut Erguney’e de teşekkürlerimi borç bilirim. Gotelek pızzanın da isim babasıdır aynı zamanda. 1 Vine’la başladı ama çok tuttu diye devamını çektim.

Bizim gördüğümüz Emre dışında nasıl birisin?

Aslında cok neşeli gözükmem normal hayatımda, ama insanları eğlendirmek güldürmek mizah üretmek sanki DNA kodlarıma işlemiş gibi. Denizden babası çıksa yiyecek ve uzun sure deniz görmedim mi kotu hisseden biriyim.

Vine çekmeye nasıl başladın?Emre Mutlu

Vıne çekmeye inanın sadece o dönemin bir fenomeni sen Vine çekme bence radyo başka bu başka’ demesiyle gaza gelerek başladım. Sanırım iyi oldu.

Cem Gelinoğluy’la birlikte çok eğlenceli Vine’lar çekiyorsunuz, nasıl tanıştınız?

Cemle Vine da onu baştan beri takıp ederken onunda beni takıp etmesiyle mesajlaşarak tanıştık. Benım o camiada hala en cok güldüğüm adamdır. İyiki de tanışmışız kardeş gibiyiz çok iyi bir  frekansımız var ve beraber üretiyoruz

Müşteri temsilciliği ile ilgili çok ironik Vine’ların var, gerçekte böyle komik anlar yaşadığın oluyor mu?

Mutlaka oluyordur çok çeşitli insan var ülkemizde ve çağrı merkezleri de çok geniş sektörlere hizmet veriyor başka serilere de başlayacağım yakın zamanda uçsuz bucaksız malzeme var bence.

Götelek Pizza espirilerini nasıl üretiyorsun?

Bir kaçını bizim alt caddeye açılan profesyonel bir pizzacıdan sipariş verirken ben yasadım. Geri kalanları ise hayal ürünü.

Vine çekmeye başladıktan sonra insanları daha farklı gözlemlemeye başladın mı?

Aslında gerçekten cok farketmedi çünkü yıllardır mizahın içindeyim ve mizahın doğuş noktası malumunuz izleme ve gözlemdir.

Gözlem yaparken İşte bundan Vine olur diyerek çektiğin Vine’ların var mı?

Pizzacı serisi bunlardan birisi daha önceden yaptığım işte çok araba kullanıyordum ve trafıkte başıma gelen şeylerden de bol bol malzeme çıkardım.

Vine biraz da özgürleşme aracı, gözlemlediklerini, söylemek istediklerini binlerce kişiye espirilerle aktarabiliyorsun. Peki bu anlamda Vine sana nasıl özgürlükler sağladı?

Bir gazeteye mektup yazmak. Derdini bir  TV kanalına anlatmaya çalışmak yada yetkililere mail atmak falan yerine direkt olarak bir sürü seni izleyen insana dert yana biliyor yada eleştirilerini aktara biliyorusun bu çok mükemmel bir hırs. En güzel yanı da bir çok ünlü, doktor, siyasi, polis, yazar tarafından da takip edildiğinizi bilmek bazı mesajların yerine ulaştığını da görmek anlamına geliyor.

Vine’dan sonra hayatında neler değişti. Çevren ve ailenden nasıl tepkiler aldın?

Her şeyden önce beni bu yanımla tanımayan bir sürü eş dost akraba komşu bile beni keşfetmiş oldu. Sokaklarda severek takip ediyoruz diyenler, sarılanlar, yıllardır tanıyormuş gibi evlerine davet edenler, fotoğraf çektirenler oluyor. Bu müthiş bir duygu sevilmek cok güzel birşey

10636043_549257858539940_982609943572650685_nVine’da nasıl fenomen olunuyor? Çok iyi espiri yapıp, onlarca video çeken birsinin yinede fenomen olmama gibi bir riski söz konusu mu?

Var tabi ki  çünkü  burada tam bir senkron gerekiyor. Yanı kameraya yansıtamamak diye bir şey kesinliklikle var. Yani hem iyi şakalar hem iyi oyunculuk hemde ışık ve ses gibi şeylerin eksiksiz olması gerekiyor. Bunu yaşadım karanlık ve cızırtılı sesle çektiğim bir Vine’ı tekrar düzgün bir şekilde çektim inanın ilkinden 5 katı fazla beğeni aldı.

Nasıl geri dönüşler alıyorsun?

Harika… Cok samimi mailler, sevgi dolu bakışlar davetler beraber Vine çekme istekleri fotoğraf çektirme istekleri ve büyük bir samimiyet. Fakat gördüğüm  kadarıyla herkes bunu kaldıramıyor, Aşırı ilgiden kendısını Holywood yıldızı sanan fenomenler gördüm, bu sadece Vine çekebilen komik olan az insanın çekmeyenlerden biraz daha popüler olması kadar basit. Yanı ciddi manada o kadar cok sevgiyi selamı kaldıramıyor gençlerin bazıları normaldir ama insana şöhret gibi geliyor demek ki. Vine bugün var yarın yok önemli olan Vine’ ı basamak olarak kullanıp 20 sene sonra bile iyi işlerle anılmak

Son olarak, ileride seni televizyonlarda görecek miyiz?

Çokta ileride değil 20 Şubat’ta sevgili Cem Gelinoğlu ile baş rollerini paylaştığımız ve senaryosu Cem’e ait olan müthiş bir  komedi filmi ile vizyona giriyoruz. Sonrasında da beraber başka projelere imza atmak ve bizlere vakit ayırıp izleyen tüm dostlarımıza biraz daha kahkaha katmak için şimdiden çalışmaya başladık …

Emre Mutlu’nun Bazı Vine’ları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here