Vine çok fazla etkileşimli ve gün geçtikçe giderek yayılan bir sosyal mecra. En büyük özelliği ise çok kısa videolar ile gülüyor olmamız. Vine’da fenomen olmak ve takipçileri tutabilmek içinde iyi videolar çekiyor olmanız gerekiyor. Bize ayna olan Vine fenomenlerinden biri de Akmet Aksöz. Vine çekerken eğlenen ve bizi eğlendiren Ahmet Aksöz ile röportaj yaptık. Okurken onu hem yakından tanıyacak hemde Karya Candar ile olan dostuluğunun temelini öğreneceksiniz. Keyifli okumalar.

ahmet aksöz

Röportaj: Hilal İpekçi

Kimdir Ahmet Aksöz?

Spor düşkünüyümdür. Ufak bir koşu gurubumuz var, Pazar sabahları koşu yaparız. Basketbol oynuyorum  Bölgesel Lig’de. O yüzden yediklerime dikkat ederim bu ara bozsam da. 🙂  Teb üniversitesinde işletme bölümü öğrencisiyim

Neden İşletme

Sınav zamanı tam karar verememiştim o yüzden bunu seçtim.Birde iktisadi bilimler fakültesinde okuyorum, şöyle bir durum var, iki yıl ortak okuduktan sonra işletme seçeceğim.

Vine çekmeye nasıl başladın?

Küçüklüğümüzden beri video çekiyoruz, çok eğlenerek ve severek yaptığımız bir şey. Vine olmadan da video çekiyorduk. Vine geldikten sonra da Vine ile devam ettik.

Vine’ı sosyal medya kimliği gibi düşünürsek, çektiğiniz videolarda tereddüt yaşadınız mı?

Açıkçası hiç yaşamadık. Bir çok taklit yaptık, özellikle sevgili vine’ları üzerinden. Şöyle yapsak yada yapmasak değil de insanların ne düşündüklerini önemsemeden yapınca daha samimi oluyorsunuz. O yüzden hiç tereddüt yaşamadık.

Çektiğiniz Vine’lar yüzünden negatif yorumlar aldığınız oluyor mu?

Tabi ki oluyor. Çünkü birçok insan görüyor, kötü tepkiler oluyor, kötü yorum yazan oluyor. Onlar önemli değil, olacaktır .

Peki nasıl cevap veriyorsunuz bu kişilere?

Onların hak ettiği bir cevap yok zaten. Kaale alıp cevap verirsek doğru olmaz benim fikrim böyle.

Aklınıza bir Vine fikri geldiği zaman onu mutlaka çekiyor musunuz?

Aslında pek öyle olmuyor Biz sürekli beraber olduğumuz için günlük hayatta gördüğümüz, yaşadığımız bir çok şey  Vine’a konu oluyor. Konuşurken şunu mutlaka yapmalıyız dediğimiz şey çok azdır. Genel de ayı şeyleri düşündüğümüz için bir anda gelişiyor.

Karya ile olan arkadaşlığınızı birde senden dinleyelim.

4. sınıftayız yanlış hatırlamıyorsam, ikimizde şişmandık ikimizde tombiktik, şuan ki hallerimizden eser yoktur. Karya hala öyledir. Olgun ve sesi tok. O zaman da öyleydi. Zaten aynı sitede oturduğumuz için tanıştık, aynı okul, aynı basketbol takımı derken arkadaşlığımız devam etti.

Vine’da gördüğümüz Ahmet ile Gerçek hayatta gördüğümüz arasında ne gibi farklar var?

Daha şişman olduğuma dair bir yorum aldım. Onu başkalarına sorsak daha samimi bir yorum alabiliriz. 🙂

Peki kişilik olarak nasıl bir fark var, aynı enerji var mı?

Günlük hayatta oldukça enerjik bir insanımdır, daha hoş görülüyümdür, insanlara ön yargılı yaklaşmam genelde.   Sabahları erken kalkar, kahvaltı yaptıktan sonra günüm daha da enerjik geçer.Bir başarı yakaladıysak Kayra ve benim samimiyetimizdendir.

Vine fenomeni olmak gibi bir düşünce ile Vine’a başladın diyebilir miyiz?

Kesinlikle hayır. Bugün bir şey yapıyorsak, takipçi sayısı için değil. Vine kapandı diyelim biz yine aynı şeyi yapmaya devam ederiz. Bize çok güzel tepkiler, yorumlar geliyor ve bu bizi çok mutlu ediyor . Biz bu işi yaparken de çok zevk alıyoruz.  Yine takipçimiz olmasa yine video çekeriz yine bu şekilde devam ederiz. Bu işi yaparken bizde çok gülüyoruz.

Etkileşim nasıl oluyor?

Çok güzel tepkiler alıyoruz, tabi ki çok mutlu ediyor bizi. Fotoğraf çektirmek isteyenler oluyor çok mutlu oluyorum, Karya da öyle. Yaptığınız işle ilgili güzel tepkiler alınca hertkes çok mutlu olur.

En çok beğendiğin Vine’lar hangileri

Karya’nın annesi ile çektiği Vine’lara gülüyorum.  Gülşen Teyze çok utangaç bir insandır onun utangaçlığını bildiğim için onlara çok gülüyorum.

Gelecekte ne yapmayı düşünüyorsun?

Şöyle bakacak olursak, Karya çok güzel bir müzik gurubu tutturdu. Çok güzel bir programı var önümüzdeki birkaç ay boyunca.  İkimiz içinde konuşabilirim bunu. İkimizinde okulları var.  Öncelikli hedeflerimiz okulumuzu bitirip diplomayı almak. Sonra ki de benim için, sporum her zaman olur. Geçmişimizde zaten tiyatro deneyimlerimiz var. Olursa güzel projelerde yer almak isteriz.  Vine’da bu anlamda bir kapı açıyor. Ciddi bir şey olmadığı için kesin bir şey söylemek istemiyorum. Gerçekçi olursak okulu bitirip sonra farklı planlarla devam etmek istiyoruz.

Peki, Vine bu süreçte hayatınızda olacak mı?

Vine kapanmadığı sürece bizde kapatmak istemeyiz Vine’larımızı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here