Bildiğiniz gibi her Cuma yeni filmler vizyona girmekte. Haftasonu ne yapacağınıza karar vermenizde kolaylık olması için sizler için bu haftanın listesini oluştur. Bu hafta merakla beklenen türk filmi “Deliha” ve 7 film vizyona girdi. Kendi türünüzü yakalayıp güzel saatler geçirmeniz dilegiyle

1) Deliha

Komedi türünde bir film olan Deliha’nın başrollerinde Gupse Özay yer alıyor. “Aşık oldum bee” repliğinin oldukça dikkat çekeceği ve güldüreceği kanısındayım. Kahkaha garantili bir film olmakla beraber Deliha karakteri içerisinde birçok karatkeri bulabilirsiniz. Deli, eğlenceli, komik ve aynı zamanda birazda delikanlı olan Gupse Özay bu rolünde hakkını veriyor.

2) Salak ile Avanak Geri Dönüyor

İkinci komedi filmimizle devam edelim. 2014 ABD yapımı olan Salak ile Avanak Geri Dönüyor 110 dakikalık bir filmle izleyenleri güldürmeyi hedefliyor. Aynı zamanda bir devam filmi olan Salak ile Avanak iki çılgın karakteri bir araya getiriyor. Bu karakterlerin bulması gereken bir böbrek vardır ve Jeff Daniels’ın uzun süredir görmediği çocuğunu kaçırmakla işe başlarlar.

3) Kanunun Ötesinde

Gerilim filmi sevenler için bu haftanın vizyon filmlerinden biri Kanunun Ötesinde. 110 dakikada polislik yapmış olan Matt Scudder(dedektif) maceralarına tanık olacaksınız. Dedektif öncelikle verilen işi kabul etmez fakat kaçırılan kızların daha artması ve ipuçlarının derinleşmesiyle bu olayların bir uyuşturucu tacirine çıktığını görür. Bu araştırmadan ayrılmak isteyen dedektif için bu durum biraz imkansızdır

4) Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu

Animasyon filmi izlemeyi hangimiz sevmiyoruz ? Geniş bir kitleye hitap eden animasyon filmlerini biz türkler çok seviyoruz. Bu filmde tam bize göre bir animasyon filmi olmuş bence. Evliya Çelebiyi konu alan film macera, komedi ve animasyon türlerini bir arada barındırıyor. Seslendirenler arasında Ahmet Kural, Haluk Bilginer ve Murat Cemcir bulunuyor. Film, 1600 yıllarında yaşamış olan Evliya Çelebinin ölümsüzlük suyu arayışına girmesi ve bu ölümsüzlük suyunu içmesini konu almaktadır.

5) Gece

Bu haftanın 3. türk filmi olan Gece muhteşem bir oyuncu kadrosuyla sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Filmde, İlyas Salman, Nurgul Yeşilçay, Mert Fırat, Nur Sürer ve Vildan Atasever barolleri paylaşmakta. Gece filmi, Diyarbakır ilinden İzmir’e göc yaşayarak parçalanan bir ailenin hikayesini sinemaseverlerle buluşturuyor.

6) Gizli Yüzler

2014 yapımı olan film Belçika, Fransa ve Türkiye’de çekilmiştir. Oyuncu kadrosunun çoğunu türkler oluşturmaktadır. Film, Dram, Gerilim, Korku ve Psikolojik türlerini barındırmaktadır. Arkadaşıyla birlikte aynı eve taşınan Zeynep bu evde yeni başlangıçlar yapacağını düşünmektedir. Fakat gördüğü kabuslar ve panormal olaylar psikolojisini derinden etkiler. Terapistten yardım almaya çalışan fakat başaramayan Zeynep, farklı arayışlara girecektir.

7) Annemin Şarkısı

Daha vizyona çıkmadan ses getiren Annemin Şarkısı filmi, Türkiyede çekilmiş bir dram filmidir. Zorunlu bir göçten sonra tekrar İstanbul’da göç etmesini gerektirecek olaydan sonra gelişen bir anne ve oğulun hikayesini bulacaksınız. Filmin çekimleri İstanbul ve Doğubeyazıtta tamamlanmıştır.

8) Dönüş

Avustralya’da çekilmiş bir diğer Dram filmi ise Dönüş filmidir. Bu filmde daha çok kısa hikayelere yer verilmiştir. Oyuncularının arasında ate Blanchett, Miranda Otto ve Hugo Weaving bulunmakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here