Her insan aynı değil. Bütün özelliklerimiz bize özgü. Kime ne kadar benzesek de bir şekilde ayrılıyoruz diğerlerinden. Kadınlar için en önemli olan farklılıklardan biri şüphesiz vücut tipi farklılığı. Bugün kadınlarda görülen başlıca vücut tiplerini inceleyeceğiz sizlerle. Bundan böyle kıyafet seçimlerinizi vücut tipinize göre yaparsanız çok daha şık sonuçlar alırsınız!

vucut tipinizi ogrenin 15

Elma Vücut Tipine Sahip Kadınlar

Elma vücut tipine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bunu en iyi anlayabileceğiniz yer dolgun bir karın ve bel çevresidir. Çoğunlukla boyun da dolgun bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda göğüsler büyük, kalça neredeyse kıvrımsızdır. Ama üzülmeyin. Eğer bu elma vücut tipine sahipseniz muhtemelen bacaklarınız biçimli ve güzeldir.

vucut tipinizi ogrenin 09

vucut tipinizi ogrenin 02

Yapmanız gereken şey karnı gizleyecek dökümlü bluzlar ya da büyük desenli üstler giymek. Dik çizgili bluzlar da sizi daha zayıf ve ince gösterecektir. Geniş omuzlarınızı gizlemek için V yaka bir tişört, bele oturan bir elbise sizler için iyi seçim olacaktır. Tüvit ya da blazer ceket giymek isterseniz önünüzü açık bırakmanızı öneririm.

Armut Vücut Tipine Sahip Kadınlar

Nedense bu vücut tipi Türk kadınlarının üzerine yapışmış bir tabir. Neden bilmiyorum. Ama dünya kadınları arasında sıklıkla görüldüğü de bir gerçek.

vucut tipinizi ogrenin 12

Neyse, eğer küçük göğüslere, dar omuzlara sahipseniz ama kalçalarınız çok daha belirginse anlayın ki armut vücut tipine sahipsiniz.

vucut tipinizi ogrenin 13

Dikkati üste çekin. Üst kısımda bolca detay kullanın. Küçük desenlerden tutun, büyük aksesuarlara çoğu şey size yardımcı olacaktır. Alt kısımda ise kalça kısmında bol görünen kloş etek ya da çan eteğe yönelmenizi öneririm.

vucut tipinizi ogrenin 01

Kum Saati Vücut Tipine Sahip Kadınlar

90-60-90 diyeyim siz anlayın. Geniş omuzlar, büyük göğüsler, incecik bir bel ile kıvrımlı ve dolgun kalça, dolgun basenler kum saatinin habercisi. Eğer bu vücut tipine sahipseniz oldukça şanslısınız!

vucut tipinizi ogrenin 10

Kalem etekler sizin kıyafetiniz diyebilirim. O kadar sahiplenebilirsiniz bu etekleri. Belinizi vurgulayacak her türlü kıyafeti bağrınıza basabilirsiniz ayrıca. Ama çok da düşünmenize gerek yok esasen. Sadece bol, kıvrımlarınızı gizleyecek kıyafetlerden uzak durmanızı öneririm.

vucut tipinizi ogrenin 11

Dikdörtgen Vücut Tipine Sahip Kadınlar

Top model vücut tipi olarak kabul edilen bu vücut tipi belirgin olmayan bir bel oyuntusuna, birbirine yakın göğüs-bel-kalça ölçülerine sahip olmak demek. Yapmanız gereken şey kadınlığınızı vurgulayacak bel oyuntunuzu ortaya çıkarmak. Giydiğiniz blazer ceketin tek düğmesini iliklemek, kemer takmak gibi belinizi vurgulayacak kıyafetlere yönelmelisiniz. Yüksek belden uzak durmanızı öneririm.

vucut tipinizi ogrenin 14

vucut tipinizi ogrenin 07

Siz hangi vücut tipine sahip olduğunuzu düşünüyorsunuz?

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here