Yağmurlu havaların bakım kurallarını vermeye bugün de devam ediyoruz. Malum yağmurlar bastırdı, umuyoruz barajlar dolar da hepimiz rahat bir nefes alırız.

yagmurlu gunler icin makyaj onerileri 07

Yağmurlu havalarda cildinize, makyaj malzemelerinize küsmeyin. Aksine onları her zamankinden fazla sahiplenip bağrınıza basın. Hava yağmurluysa yağmurlu, sizin güzelliğinize gölge düşmesin.

yagmurlu gunler icin makyaj onerileri 08

Waterproof kalem/eyeliner/maskara

Gözünüze far kullanmamanız taraftarıyım. Bunun yerine waterproof bir maskara ve kalemle göz makyajınızı tamamlamalısınız. İlle de far sürmek isteyenler de far bazı kullanmayı ihmal etmemeli.

yagmurlu gunler icin makyaj onerileri 04

Makyaj bazı kullanın.

Normal zamanda cildiniz makyajı tutuyor olabilir ama yağmurlu günlerde cildinizin makyajı tutabilmek için desteğe ihtiyacı vardır. Güvendiğiniz, emin olduğunuz makyaj bazını gecelere, düğünlere saklamayın yağmurlu günlerde de kullanın.

yagmurlu gunler icin makyaj onerileri 06

Fondöten kullanmayın.

İnce bir fondöten tabakası dahi yağmurlu havada az ıslandığınızda bile kendini belli eder. Doğal durmaz. Ama renkli nemlendiriciler öyle mi? Adı üstünde nemlendirici. Sür gitsin. Fondötensiz yapamam diyenlerdenseniz de sağlık olsun. Fondöteninizin waterproof olduğundan emin olun.

yagmurlu gunler icin makyaj onerileri 02

Rujunuz kaliteli olsun.

Kalıcılığına güvendiğiniz bir ruj edinmenizde fayda var. Bir tane bile olsa en azından yağmurlu günlerin hakkından gelecektir. Bazı rujların normal şartlarda bile dudaklarda 1 saat bile dayanmadığını göz önüne alırsak yağmurlu günleri düşünerek pamuk elleri cebe daldırmakta yarar var.

yagmurlu gunler icin makyaj onerileri 05

Nemlendiriciyi unutmayın.

Özellikle kuru ciltliyseniz bunu çoktan anlamışsınızdır, ama ben tekrar söyleyeyim. Yağmurlu günler cildi her zamankinden daha fazla kurutur. Bu nedenle yağmurlu havalarda cildi her zaman olduğundan daha fazla nemlendirmekte yarar var. Yağmurlu bir gün geçirip eve geldiğinizde yoğun nem veren bir maskeyle cildinizi şımartabilirsiniz.

yagmurlu gunler icin makyaj onerileri 03

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here