Yarın büyük gün, 14 Şubat sevgililer günü.. Tüm çiftler bu özel günü bekliyor. Hediyeler hazır, planlar yapılmış, randevular tamam. Bu özel gün, çitlerin günü kısaca. Peki ya siz? Siz yalnızlar? Yalnızlığını dibine vurmuş güzel insanlar? Siz ne yapacaksınız sevgililer gününde? Tüm gün sevgiliniz ya da eşiniz olmadığına üzülüp kederlenecek misiniz? Yoksa sokaktaki çiftlerin yanına yaklaşıp “inşallah ayrılırsınız” mı diyeceksiniz? Bunları hiçbirine gerek yok. Yalnızlığın da kendine has avantajları olduğunu unutmayın ve sevgililer gününde yalnızlığınızın tadına çıkarın.

Şimdi şöyle bir silkinin ve yarın ne yapacağınıza karar verin. Bizim yalnızlara özel 10 önerimizden biri ya da birkaçı belki de sizin hoşunuza gidecektir. Yeter ki kafanızı bu tip şeylerle meşgul etmeyin güzel ve yalnız insanlar 🙂

10. Partiler

yalnızlar icin 10 sevgililer gunu onerisi 01

Sevgililer günü sevgililer içindir tamam ama yalnızlar da pek boş durmaz. Bu günde genelde “yalnızlar partisi” verilir. İşte sizin için bir fırsat! Bu partilerden birine katılın ve yeni birileriyle tanışın. Kim bilir, belki de hayatınızın aşkını orada bulacaksınız. Bu tip partilerin nerede olduğunu bulmak da tamamen kendi yeteneğinize ve çevrenize bağlı.

9. Evim evim güzel evim

yalnızlar icin 10 sevgililer gunu onerisi 02

Evet, 14 Şubat’ın en kötü yanlarından biri de restaurantların ve cafelerin genelde iki kişilik masalar açmasıdır. İnsanın yalnızlığını resmen yüzünü vururlar. Gerçekler sizi üzebilir, depresyona sokabilir. Sanki herkesin sevgilisi varmış da, bir sizin yokmuş gibi hissedersiniz. Ne gerek var bunları hissetmeye? Çok takıntılı ve duygusal biriyseniz evinizde kalın. Kitap okuyun ve film izleyin.

8. Cüzdanınız dolu kalacak

yalnızlar icin 10 sevgililer gunu onerisi 03

Tüm gün bakım, rezervasyon, hazırlıklar derken cüzdanda oluşan kocaman bir delik. Akşam olup eve döndüğünüzde bi bakmışsınız cüzdan bomboş. İşte o zaman “keşke” demeye başlarsınız yavaştan ama iş işten çoktan geçmiştir. Ama bir dakika, siz yalnızdınız değil mi? Neyse ki tüm paranız cebinizde kalacak!

7. Hazır cevaplar

yalnızlar icin 10 sevgililer gunu onerisi 04

Oldu ki o gün dışarı çıktınız. İşte de olabilirsiniz. O zaman sürekli yalnızlığınızı yüzünüze vuran insanlara hazırlıklı olmalısınız. “Ben yalnız yaşamayı seviyorum, çekemem kimseyi”, “yalnızlık benim hobim” ya da “kariyerime odaklanmış durumdayım” tarzı cevapları hazırlamanızda fayda var.

6. Alışveriş çılgınlığı

yalnızlar icin 10 sevgililer gunu onerisi 05

Sevgililer gününün aslında bir alışveriş tuzağı olduğunu, medya ve çevresel faktörler tarafından çokça şişirildiğinin farkına varın. Onların bu tazağına düşmediğiniz için kendinizle gurur duyun. “Beni kandıramadınızzz” şeklinde haykırışlar da yararlı olabilir.

5. Dişinizi sıkın

yalnızlar icin 10 sevgililer gunu onerisi 06

Bu gün de sıradan günlerden farksız. 1 gün 24 saat ediyor. 14 Şubat’ta 24 saat sürecek. Dişinizi azıcık sıkın ve kulaklarınızı tıkayın. Ne kadar mutlu olduğunuzu düşünün.

4. Yalnız arkadaşlarınızla buluşun

yalnızlar icin 10 sevgililer gunu onerisi 07

Tanıdıklarınız arasında tek yalnız siz değilsiniz ya? Elbette sizin gibi yalnız arkadaşlarınız vardır. Onlarla takılın, gezin, dolaşın. Evde parti bile düzenleyebilirsiniz. Tabi bu partiye asla sevgilisi olan arkadaşlarınızı çağırmayın. Hatta daha ileri gidip yalnızlar kulübü bile kurabilirsiniz.

3. Şükredin

yalnızlar icin 10 sevgililer gunu onerisi 08

Sevgililer günü demek hediye demek. Sevgilisine hediye arayışında olan arkadaşınızı gözlemleyin. Tabanları şişene kadar gezmiştir uygun bir hediye bulmak için. Hem dünyanın masrafı hem de yorgunluk. Gerçekten çekilecek dert değil! Ama siz yalnız olduğunuz için en ufak bir yorgunluğunuz yok. Yatın kalkın buna şükredin.

2. Tek yalnız siz değilsiniz

yalnızlar icin 10 sevgililer gunu onerisi 09

Bu özel günde tek yalnızın siz olmadığını söylemiştik. Bir de şu açıdan düşünün; sizin gibi başkaları da bu günde sevgilisi olmasını isteyebilir. Onlarla karşılaşmak için de yalnız olmanız gerekir değil mi? Belki de o gün bugündür..

 1. Sıradanlaşmayın

yalnızlar icin 10 sevgililer gunu onerisi 10

Aslında bu hediye günlerinin hepsini sıradan insanlar buldu. Siz de sıradanlaşmayın. Bu günlere uymak zorunda değilsiniz. Silin kafanızdan. Sevgiliniz olsa bile 14 Şubat’ı kutlamayın. Yani en azından ona bunu kibarca belirtin. Zar zor sevgili bulmuşken kaybetmenin bir anlamı yok 🙂

İlgili Yazı: Sevgililer Gününe Maruz Kalan Yalnızlar İçin Öneriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here