Merhaba hanımlar,

Bugün,evinize renk katabilmek amacıyla yaratıcı saksı modellerini sizin için derledim. Hepimizin bildiği üzere biz kadınlar çiçek olarak anılırız. Uygulamada bu ne kadar geçerli oluyor, bence tartışılır. Zaten bu nedenle zaman zaman af dileme amaçlı çiçekler alırız. Sanıyorum ki; çiçeklerle bağdaştırılan benzerliğimizdendir her durumda evimize, iş yerimize çiçekler gelmesi. Üzgün müsünüz? Çiçek gelecek, bekleyin. Hasta mısınız? Çiçek gelecek, bekleyin. Kırgın mısınız? Çiçek gelecek, bekleyin. Yeni bir iş yerine ya da eve mi geçtiniz? Çiçek gelecek, bekleyin. Doğum gününüz mü, yeni yıl mı, doğum mu yaptınız… Çiçek gelecek, bekleyin. Biz de bu durumu gayet kanıksamışız diye düşünüyorum. Çünkü çoğumuzun evinde, renk renk, cins cins çiçekler var. Seviyoruz hepimiz bu güzel, narin canlıları değil mi? Hem benziyoruz hem seviyoruz hem de enerjileri bize iyi geliyor. Madem bu kadar ciddi bir bağımız var çiçeklerle, öyleyse gelin bakalım, nasıl tasarımlarla çiçeklerimizi farklı kılabiliriz? Hepimizin çiçeği var ama biz biraz özel olalım, değil mi?

1) Evinizdeki renkli ve desenli kupalar, çiçeklerinize saksı olmak için çok uygun.

 

2) Giymediğiniz pantolonlarınızı, çiçeklerinize giydirebilirsiniz.

3) Topuklu ayakkabılarınız ne güne duruyor? Bazılarımız yalnızca düğünlerde kullanıyoruz. Kenarda durmamaları için çiçekleriniz var!

4) Her gün en az bir şişeyi çöpe atıyoruz. Bunları değerlendirebilir ve duvarlarınıza renk katabilirsiniz.

5) Eşinizin artık kullanmadığı botlar ile evinize maskülen bir hava da katabilirsiniz.

6) Ailecek birer şapka koyun ortaya. Hem kimliğinizden hem tarzınızdan hem de birliğinizden oluşan bir atmosferle çiçeklerinizi giydirin.

7) Biriketleri boyamaya var mısınız? Sonrasında renk renk çiçekleriniz, renk renk saksılarla buluşacak!

8) Çantalarınız, çiçeklere ev sahipliği yapınca, daha önce hiç bu kadar güzel bir şey taşımadıkları için çok daha hoş duracak.

9) Hani çocukken sokaktan gizlice çıkmamıza sebep bisiklet tutkumuz vardı. Hatırladınız mı? Büyüklerimize görünmeden başka sokakları keşfe çıkar, özgürlüğün tadına bakar ve kimse farketmesin diye hızlıca geri dönerdik. Şimdi o bisikletlerimiz öylece büyüklerimizin evinde anı olarak duruyor. Onları anı olarak bırakmak yerine yaşatmak mümkün. Hem çiçeklerinizin hem anılarınızın havasını gelin böylece değiştirin:

10) Hepimiz bir süre sonra evimizdeki eşyalardan sıkılır ve yenilenmeye gideriz. İşte o sırada çöpe çıkacak birçok eşyamız olur. Bunlardan biri de bir zamanlar odalarımıza ışık saçan avizelerimiz. O ışıkları söndürmemek ve hatta daha güzel yanmalarını sağlamak için çiçekleriniz var unuttunuz mu?

Bu kadar çiçekten, saksıdan konuştuk. Gününüz çiçek gibi geçsin, çiçek okur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here