Makyajı ne için yapıyoruz sevgili kızlar? Tabi ki potansiyel güzelliğimizi ortaya çıkarmak ve ışıltımızı saklamamak için. Ama bazen öyle yanlış şeyler yapıyoruz ki, keşke yapmasaydın be güzelim, dedirtiyoruz. Kendimize yaptığımız bu kötülüğü başka kimse yapmaz valla.

Bu yazımızda kendimize yaptığımız makyajla kendimizi nasıl daha yaşlı gösteririz ondan bahsedeceğim. Yaptıklarınız varsa hemen bırakın ışık hızıyla.

İk söyleyeceğim şey, makyaj değil aslında ama güzellikle ilgili. Kaşlarınızı çok kavisli, çok ince aldırırsanız otomatikman kendinizi daha yaşlı gösteriyorsunuz. Daha doğal kavislere yönelmelisiniz. Ayrıca artık kalın kaşlar moda. İnceltmeyin, inanın hiçbir estetiği yok.

yasli gosteren makyaj hatalari 06

Fondöten kullanımını abartmamak da vereceğim öneriler arasında. Peki neden? Çünkü fondöten fazla uygulandığında mimiklerinize doluyor ve o minicik mimikler kocaman kırışıklıklar gibi görünüyor. Onun yerine kapatıcı+bb krem uygulayın. Sorunlu bölgeleri kapatıcı ile kapatabilir, bb krem ile de fondötenden çok daha sağlıklı bir ışıltı yakalayabilirsiniz.

yasli gosteren makyaj hatalari 03

Alt kirpiklerin bakışları baygın gösterdiğini biliyor muydunuz? Ben söyledim, artık bilin. Gözlerinizi asıl gösteren, asıl güzelliğinize güzellik katan üst kirpiklerdir. Hadi tamam, alt kirpikleri de boyuyorsunuz illa ki ama abartmayın bari. Abarttığınızda göz altınızdaki morluklar, şişlikler çok daha fazla belli oluyor.

yasli gosteren makyaj hatalari 04

Allık güzeldir, candır evet ama uygularken yanağınızda tabaka gibi durmamasına dikkat etmek gerekiyor. Allığın doğal duranı, güzel olanıdır. Fazla abartmayın. Hele ki bronzerlarda ekstra dikkatli olmanız gerekiyor. Bronz görüneyim derken Arap Bacı’ya dönmeyin.

yasli gosteren makyaj hatalari 08

Rujunuzu dudak kalemiyle beraber uyguluyorsanız eğer, ikisinin renklerinin birbirine yakın olmasına dikkat edin. Aradaki fark ne kadar fazla olursa yaşınız o kadar fazla görünecektir.

yasli gosteren makyaj hatalari 02

Suratımız parlamasın diye pudraya abanıyoruz ya hani… Abartmamak lazım aslında. O yüz iyice mat olursa ışıltısı görünmez ki bu da bizi yaşlı gösterir. Allık gibi pudra da tam kararında olmalı.

yasli gosteren makyaj hatalari 01

Yani aslında renk uyumlarına dikkat ederek, doğal olmaya çalışarak ve malzemelerinizi kararında kullanarak yaşlı görünmekten kurtulursunuz. Genç görünürsünüz demiyorum bak, güzel görünürsünüz kesin ama aynı zamanda yaşınızda görünürsünüz.

yasli gosteren makyaj hatalari 09

Sizin aklınıza makyajda yaşlı gösteren hatalardan başka gelen var mı? Paylaşın 🙂 Sevgiler <3

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here