Sizi genç gösterecek tek şey elbette ki makyaj değil. Yaşlı görünmemeniz için bazı saç modellerinden, bazı saç renklerinden uzak durmanız şart. Gelin, bugün beraber bu saç modellerinden bahsedelim.

yasli gosteren sac modelleri 02

Aynı Boy Kesim

Özellikle düz, cansız saçlarınız varsa dümdüz kesilmiş,hiçbir kat verilmemiş saçlar sizi çok sönük ve yaşlı gösterecektir. Özellikle böyle saçlara sahipseniz kesinlikle katlarla saçlarınızı desteklemeniz, hacmi ve hareketi artırmanız gerekiyor. Katlı kesimler sizi daha özgür ve daha genç gösterecektir. Katsız kesimin yalnızca kıvırcık saçlara yakıştığını unutmayın.

yasli gosteren sac modelleri 06

Çok Açık Sarı

Özellikle yaşınız ilerledikçe uzak durmanız gereken tek bir saç rengi varsa o da platin sarısıdır. Bu sizi iyice solgun ve yaşlı gösterecektir. Hatta gençliğinizde de platin sarısından uzak durmanız yararınıza olacaktır. Eğer saçlarda sarı renkten hoşlanıyorsanız platin değil, daha doğal renklere yönelmelisiniz. Hatta işe gölge ya da röfleyle başlayabilirsiniz.

yasli gosteren sac modelleri 03

Çok Koyu Renkler

Yaş ilerledikçe en az platin kadar uzak durulması gereken renkler çok koyu renklerdir. Özellikle kırışıklıkları çok fazla vurgulayan koyu saçlar yerine daha doğal tonları seçmekte fayda var.

yasli gosteren sac modelleri 05

Genç yaşlarda da çok koyu renklerden aynı şekilde uzak durmalısınız. Özellikle cilt sorunlarınız varsa çok koyu renklerden kesinlikle tercih etmemelisiniz. Çok koyu renkler yüzdeki sivilceleri, lekeleri, göz altı morluklarını her zamankinden daha fazla vurgulayacaktır. Özellikle otuzlu yaşlardan sonra saç renginizi ne çok koyu ne de çok açık tutmamaya dikkat etmelisiniz. İlerleyen yaşlarda çok koyu saç rengi büyük bir hata olabiliyor.

yasli gosteren sac modelleri 04

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here