Yaz ayları kadınlar için daha da zordur. Kış aylarında çoğunlukla sorunsuz bir şekilde yüzümüzde taşıdığımız makyajımız yaz ayları gelince yüzümüzü hemen terk etme kararı alır. Yaz aylarında makyaj yapmak da, makyajı yüzde tutmak da oldukça zordur. Sürekli tazelemek zorunda kalırız.

yaz aylarinda makyaj yapmaktan vazgecemeyenler icin 6 oneri 04

Bu dönemde yüzü biraz inzivaya çekmek, makyajı atlamak hoş bir davranış olabilir ancak eğer çalışıyorsanız makyajdan vazgeçmeniz daha zor olacaktır. Bunun yerine gelin sizlere yaz aylarında makyajınızı yüzünüzde zaptetmenizin yollarını verelim.

6.Baz kullanın.

Özellikle yağlanmaya çok müsait olan T bölgeniz için kesinlikle bir baz kullanın. Baz yüzünüze süreceğiniz fondöteni, BB kremi ya da diğer ürünleri daha iyi tutacaktır.

Portrait of radiant girl with glowing skin

5.Kaş kalemi kullanın.

Eğer kaşlarınızı doldurmak için kaş kalemi yerine kaş farı kullanıyorsanız en azından yaz aylarında bu alışkanlığınızdan vazgeçmenizi tavsiye ederim. Zira kaş farı, kaleme göre daha dayanıksızdır ve gün içerisinde dökülmeler yaşanabilir, kaş makyajınız soluklaşabilir. Bunu önlemek için yaz ayları boyunca kaşlarınızı kalemle şekillendirin.

yaz aylarinda makyaj yapmaktan vazgecemeyenler icin 6 oneri 03

4.Pudra ile sabitleyin.

Baz kullanmış olabilirsiniz ancak yine de yüzünüze sürdüğünüz ten ürününü sabitlemeniz ve parlamayı minimuma indirmeniz için matlaştırıcı bir pudradan yardım almanız gerekir. Pudrayı geniş bir fırçayla tüm yüzünüze yayın, özellikle T bölgenizi es geçmeyin.

yaz aylarinda makyaj yapmaktan vazgecemeyenler icin 6 oneri 05

3.Yağ emici mendillerden yardım alın.

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz ne bazın, ne de pudranın gün içerisinde sizi tamamen kurtaramayacağını bilirsiniz. Gün içerisinde yağlanma problemine karşı yağ emici mendillerden yardım alabilirsiniz.

yaz aylarinda makyaj yapmaktan vazgecemeyenler icin 6 oneri 01

2.Krem ya da likit allık kullanın.

Yaz aylarında toz ürün kullanmak yerine krem ya da likit ürün kullanmak daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Yanaklarınızdaki rengin kalıcı olmasını istiyorsanız toz allıklar yerine krem ya da likit allık kullanın. Böylece yanaklarınızdaki renk çok daha kalıcı olacaktır.

yaz aylarinda makyaj yapmaktan vazgecemeyenler icin 6 oneri 06

1.Waterproof maskara kullanın.

Yaz makyajının olmazsa olmazıdır su geçirmeyen özellikteki maskaralar. Terledikçe pandaya dönmek istemezsiniz sanıyorum.

Woman applying mascara on eyelashes

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here