Bazılarımız kitap alırken ayraç almayı unutmayız, bazılarımız ise kitapların kendi süslü diye tabir edebileceğimiz ayraçlara bayılırız. Bu haftanın yazarı olan Sarah Jio kitaplarında özel ayraç kullanarak hayatımıza giriş yaptı. Bu durumun kitaplarını daha çok ilgi çekici ve farklı kıldığının farkında olmalı.

Yazarlarımızı Tanıyalım Sarah Jio (1)

 

18 Şubat 1978 doğumlu genç yazarımız Sarah Jio, küçük yaşlarından itibaren yazmaya merak duymuştur. Uzun süre kısa hikayeler yazarak kendini eğiten Jio, çıkardığı kitaplarında başarıyı elde etmesinin sebebi olarak bunu gösterebilir.

Türkiye’de de oldukça fazla bir hayranı olan yazar, aşk romanları içerisinden kendini belli edecek türden eserler sunmaktadır. Mart Menekşeleri adlı kitabıyla ününü duyuran yazar kısa sürede yüksek yerlere gelerek serilerini çoğaltmaya devam etmektedir.

Yazarlarımızı Tanıyalım Sarah Jio (2)

3 çocuk annesi olan güzel yazarımız yaşını belli etmeyen güzelliği ve fitliği ile göz doldurmakta. Yaşamının büyük çoğunluğunu yazarak devam ettirmesine rağmen çocuklarıyla olan bağını koparmayarak dikkat çekiyor.

Yazarlarımızı Tanıyalım Sarah Jio (3)

Yazar, Mart Menekşeleri kitabını 2012 yılında okurlarıyla buluşturmuştur. Yaklaşık 336 sayfa olan Mart Menekşeleri kitabında Emily adında yazar olan bir kadının hikayesi anlatılmaktadır. Kocası tarafından aldatıldığını öğrenip yeni bir yaşam kurmak isteyen Emily 1943 yılında yazılmış kadife bir kırmızı günlük bulur ve yaşamı değişmeye başlar. Bu günlüğün içerisine gizlenmiş aşkı ve sırrı ortaya çıkarmak onun elindedir. Kısacası Mart Menekşeleri size aşkı, hüznü ve sırlarla dolu bir yaşamı sunuyor.

Yağmur Sonrası kitabı 2013 yılında okurlarla buluşmuştur. Yazar aşk hikayelerinin yanı sıra kitaplarının uzunluğu ile birbirlerine yakın tutarak okuyucuların sıkılmasını engellemeye çalışmıştır. II. Dünya savaşında yaşanan aşkın ve cinayetin izlerinin seneler sonra gelen mektupla tekrar gün yüzüne çıktığını anlatan yeri geldiğinde ağlatacak türden bir olay örgüsünü konu almaktadır.

Yazarlarımızı Tanıyalım Sarah Jio (4)

Çıkardığı kitaplar arasında kısa mesafeler olması yazarımızın bulunduğu seviyeden aşağı inmesini engellemektedir. Aşk türünde roman okumayı seven birçok kitapseverin çıkmasını beklediği türden yapıtlar olması alımını yüksek seviyelere taşımaktadır. Son olarak 2014 yılında Son Kamelya adlı kitabını çıkarmıştır. Kalbinizde bulunan ve derin yaralar açan aşkın küçük bir umuta tutunmasını anlatan başyapıt değerinde olan muhteşem bir kitap.

sarahjio-tile2

Mart Menekşeleri ile çok satanlar listesine giriş yapan Sarah Jio, çıkardığı diğer kitaplarının aksine Böğürtlen Kışı ile hala listenin en başında yer alıyor. Bu kitapta aşkı, umudu, umutsuzluğu, hiç beklemediğiniz anda ortaya çıkacak gerçeklerin anlatıldığı bir romandır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here