Son derece sezgisel ve duygusal olan yengeci kimi zaman tanımak güç olabilir. Yengeç burcu, genellikle duyguları ve arzuları ile hareket eder. Kimi zaman çok istekli kimi zaman ne istediğini bilemeyen bir hal alabilir. Onu tanımak bu sebeple güçtür. Yengeç romantik ilişkiler için biçilmiş kaftandır. Duygularına karşılık alabildiği zamanlar oldukça neşeli ve pozitif biri olacaktır.

Güçlü yönleri: İnandırıcı, son derece yaratıcı, sadık, duygusal, sempatik, ikna edici
Zayıf Yönler: Kötümser, şüpheci, manipülatif, güvensiz.
Yengecin hoşlandığı şeyler: Sanat, ev tabanlı hobiler, yakınlarda veya suda rahatlatıcı etkinlikler, sevdiklerine yardım etmek.
Yengecin hoşlanmadığı şeyler: Yabancılar, ebeveynlerinin her türlü eleştirisi, kişisel yaşamı açığa vurma

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç burcu, akrep ve balık gibi su grubuna ait bir burçtur. Ay tarafından yönetilen bu burç, duygu ve kalbin rehberliğinde dünyalarını çevreleyecektir. Ay döngüsü onu daha derin bir insan haline getirmeye yardımcı olur.

Yengeç burcu eğer hayattan gerekli dersleri almadıysa dış dünya için yeterli başa çıkma mekanizmasına sahip olamazlar. Bunu öğrenen kadar bir hayli tecrübe edinmiş olacaklarıdır.

Yengeç burçları sabırsızdır. Bu sebeple ruh haline değişme oldukça açıktır. Hatta bu durum bazen bencillik durumuna kadar varabilir. Onlar hızlı yaşamayı ve duygularının dışına çıkmayı çok sevmezler. Sevgi dolu bir ortamda bulunmak onlara göredir. Çatışmaların her türlüsünü önlemeyi ve gerektiği yerde kaçmayı tercih eder.

Bu burcun insanları bir vatanseverdir. Tutkularına ve sevdiği şeylere sıkı sıkı bağlı olan yengeçler aynı zamanda iyi bir hayvan severdir. Yengeç hayata dair yolunu çizmiş bir kişiliğe sahiptir. Bu yolda her daim sevgi, şefkat olsa da onun bazı kararsızları ki bu kararsızlıklarda sevilme arzusundan kaynaklanır.

Yengeç Burcu ve Aşk

Yengeç burcu çok duygusaldır ve bu sebeple ilişkilerini derinler yaşar. Nazik ve şefkatli olan yengeç burcu çabuk incinebilir. Onları incitmeyeceğini düşündüğü kişiler ile ilişki yaşayabilirler. Eşlerine her daim romantik anlar yaşatan yengeç aşkı ve ailesi arasında da uyum olmasını bekler.

Yengeç burcu aşk konusunda eşine sıkı sıkıya bağlıdır. Fakat ailesi konusunda da taviz vermeyecektir. Bir yengeç ile birlikte olacaksanız ailesinin de gönlünü kazanmış olmanız gerekir.

Yengeç burcu ilişkilerinde ortak sorumluluk almaktan, birlikte hayat sürmekten, ilişkiler alanında temizlik konusunda dikkatlidir. Onlar kolay aşık olup evlilik kararı alabilir. Elbette burada önemli olan; evliliği düşüneceği, iyi bir ebeveyn olabileceğine inandığı, her daim onu seven ve kollayan bir eş seçmeye özen gösterecektir.

Bir yengeç için merhamet olmazsa olmazdır. Sırf bu yüzden ilişkilerinde zorluk yaşayabilir. Çoğu zaman kabul edici yengeç kırıldığı zaman kabul edici olan kişiliğini saf dışı bırakabilir.

Yengeç Burcu Aile ve Arkadaşlar

Yengeç kendi dünyasında ve rüyalarında var olan bir burçtur. Ona doğruları nazikçe söyleyecek, yönlendirecek bir arkadaşa ihtiyaç duyarlar. Kırıldıklarında sert olabilen yengeç ile arkadaşlık kimi zaman zor görünse de aslında onlar sizi sevip sadık olabilecek en iyi arkadaşlardan biridir.

Yengeç evlerine sosyalleşmenin, samimi atmosferin tutkunudur. Sezgisel ve merhametli olan yengeç son derece rasyonel bir bakış açısına sahip olduğu için onu anlamak kimi zaman zor olabilir.

Ciddi duygusallık, aile hatıralarına verdiği önem ile yengeç ikili ilişkilerde kimi zaman zorluk yaşayabilir. Annelerine çok düşkün olan yengeç için onu seven insanların varlığı çok önemlidir.

Yengeç Burcu Kariyer ve Para

Bir işin yapılması gerektiğinde, yengeç sonuna kadar bu işin pelinde gider ve o işi bitirir. Çalışmak için yalnız bırakılırlarsa genellikle işverenlerine sadık ve göreve odaklanan çalışanlardır. Onlar görev ve sorumluluğunun ne olduğunu bildikten sonra sıkı bir çalışma temposuna hazırdır.

Yengeç burçları meslek seçimi konusunda kararsızlık yaşasalar da onlardan: Hemşire, bahçıvan, politikacı ve dekoratörler gibi alanlarda başarılı olabilirler.

Yengeç burcu para konusunda öz güvenlidir. Rahatça para kazanabilirler ve kazançlarını ailesi için harcama eğilimindedir.

Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri

Kanser burcu erkeği özellikleri arasında: muhafazakar, duygusal, romantik, sevgi dolu, meraklı ve titiz olması yer alıyor. Bu özelliklerden en çok göze çarpan ise duygusal ve temiz olmasıdır. Bir yengeç asla aşık olmadan hareket etmez. O aşık olabileceği kadının peşinden gider. Peki yengeç burcu nasıl kadınlardan hoşlanır? Bakımlı, özgüvenli, saygılı ve onunla arasında mesafe tutmayacak kadınlar onlara göredir.

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri

Yengeç burcu kadını özellikleri arasında: sevgi dolu, muhafazakar, savunmasız, sadık ve güven verici olması yer almaktadır. Bir yengeç burcu kadınının hayatına girmek o kadar kolay değildir. Bu zaman ve emek istemektedir. Bu sebeple onu baştan çıkarmak hiç kolay olmayacaktır.

O, tutkulu, sadık ve ihtiyaçlarına karşılık verecek bir eş arar. Statü genellikle onun için önemlidir. Dış görünüşe de önem verebilen yengeç burcu kadının için hijyen çok önemlidir. O temiz ve güzel giyimli bir adamdan daha kolay hoşlanacaktır.

Aşık olmaya çok yatkın bir burç olan yengeç ihtiyaçlarına karşılık bulabildiği takdir de çok mutlu ve sevgi dolu biri olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here