Yeşil yatak odasının insana ferahlık veren bir yönü vardır. Doğanın büyük bir kısmını oluşturan bu yeşil rengin, maviden en büyük farklı karada olduğu için, özgürlük değil kalıcılık ve istikrar sağlamasıdır. Renkli Yatak Odası Modelleri_29

Renkli Yatak Odası Modelleri_22

Tarzınızı Seçim

Renkli Yatak Odası Modelleri_59 Öncelikli olarak tarz seçimi çok önemlidir. Sade bir görünüm mü kazanmak istiyorsunuz, yoksa yeşilin tüm nimetlerinden yararlanmak mı niyetiniz. İşte buna karar verdikten sonra geçelim ikinci aşamaya! Renkli Yatak Odası Modelleri_38

Mobilya Seçimi

Renkli Yatak Odası Modelleri_39 Mobilya seçerken bazı şeyleri göz önüne alın, mesela yeşilin hangi tonuyla duvarlarınızı boyayacaksınız? Buna tamamen bağlı kalmayın ama odanın geleceğini belirleyecek mobilyaları başka renkler ile de uyumlu olacak şekilde seçim. Renkli Yatak Odası Modelleri_12 Mobilya seçimi için bir kaç tavsiye verebiliriz, yatağı kahve rengi ağaç malzemeden seçebilirsiniz. Yada yatak başlığını yeşil kumaş ile kaplatabilirsiniz, ayrıca krem ve kahveden oluşan iki mobilya rengini de tercih edebilirsiniz. Renkli Yatak Odası Modelleri_11 Eğer beyaz mobilya kullanıyorsanız yeşili de yoğun vermelisiniz.

Öncelikle Duvar Rengi Olarak  Yeşilin Hangi Tonunu Kullanacağınıza Karar Verin!

Odayı yeşile boyamaya karar verdiniz fakat yeşilin bir çok tonu var! Hangi rengi seçeceksiniz? Elegance Interior Design Ideas Bedrooms Green Wall Color Accents Yeşilin Soft Tonları; bambu yaprağı, mentol buğusu, buz beyazı gibi renkler hafif renklerdir. Sade ve şık bir oda için idealdir. Mobilyanızı koyu renk seçtiyseniz bu renkleri tercih edebilirsiniz. Renkli Yatak Odası Modelleri_17 Yeşilin Canlı Tonları; Cam göbeği, fıstık yeşili, çam kokusu gibi renkler yeşilin en parlak tonlarıdır. Bu renkleri açık renk mobilya ve aksesuarlar ile kombin etmelisiniz. Ayrıca yatak örtünüz duvar rengine yakın olması müthiş bir uyum yakalamanıza yardım eder.

Nasıl Aksesuarlar Kullanacaksınız?

Renkli Yatak Odası Modelleri_37 Aksesuar seçimi önemlidir. Yeşil odaya avangard aksesuarlar yakışmayacaktır. Bir teması olan aksesuar gurubunu tercih edebilirsiniz. Örneğin, alçıdan yapılan beyaz aksesuarlar ve abajur gibi.

Renkli Yatak Odası Modelleri_05

Odanızda Ne Amaçla Kullanacaksınız?

Odanız da nasıl vakit geçireceğinizi göz önüne alarak daha iyi bir yatak odası oluşturabilirsiniz. Renkli Yatak Odası Modelleri_15 Eğer kitap okumak, ders çalışmak  gibi etkinlikleri odanızda yapacaksanız çok rahat bir oda dekore etmeyin. Sade ve zarif bir oda, size pozitif enerji vererek dikkatinizi dağıtmaz. Renkli Yatak Odası Modelleri_32 Fakat sadece uyumak için odayı düzenliyorsanız oldukça canlı renkler ve aksesuarlar seçmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here