Malumunuz dünyada birçok şehir yeni yıl coşkusunu en görkemli şekilde gerçekleştirmek için adeta birbiriyle yarış içinde. Zaten yeni yıla farklı bir şehirde girmek hepimizin hayaliyken bir de şehirlerin bu tatlı yarışı, hayallerimiz arasında bile kararsızlığa sürüklüyor 🙂

Yılbaşında Gidilmesi Gereken 10 Yer

1. Avustralya-Sydney

yilbasinda-kesinlikle-olmak-isteyeceginiz-ruya-sehir-1

Avustralya’nın Sydney kenti her yıl daha görkemli bir kutlamaya imza atıyor. Sdney ayrıca yeni yıla ilk giren büyük şehirler arasında olunca hayallerimiz arasında da ilk sıralarda yer alıyor.

2. Amsterdam Hollanda

yilbasinda-kesinlikle-olmak-isteyeceginiz-ruya-sehir-2

Normal zamanlarda dahi hayallerimizi süsleyen Amsterdam’ı bir de yılbaşında hayal edin 🙂 Yılbaşı kutlamaları için hazırlıkların haftalar öncesinden başladığını da hatırlatalım.

3. Birleşik Arap Emirlikleri- Dubai

yilbasinda-kesinlikle-olmak-isteyeceginiz-ruya-sehir-3

Birleşik Arap Emirlikleri’nin gösterişli şehri Dubai’nin geçtiğimiz yıl en büyük havai fişek gösterisiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiğini biliyor muydunuz? Her gelecek yıl nasıl bir gösteri sunacağı merakla beklenen Dubai, yılbaşında gidilmesi gereken şehirlerin başında yer alıyor.

4. İtalya- Roma

yilbasinda-kesinlikle-olmak-isteyeceginiz-ruya-sehir-4

Roma’nın sadece tarihi yerleri ile meşhur olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Roma, yılbaşında gerçekleştirilen sokak partileri ve danslarıyla birçok kişinin hayallerini süslüyor. Yılbaşından tek beklentiniz havai fişekler değilse Roma’da unutulmayacak bir yılbaşı gecesi geçirebilirsiniz.

5. İngiltere- Londra

yilbasinda-kesinlikle-olmak-isteyeceginiz-ruya-sehir-5

Yılbaşının ilk saatlerini, dünyanın en büyük ikinci dört taraflı saati Big Ben’e bakarak karşılamak kulağa hoş geliyor değil mi? Big Ben önündeki 2 milyon kişi ve 10 dakikalık havai fişek gösterisi beni tatmin etmez diyorsanız, meşhur London Eye’nin önünde doluşan 250.000 kişilik partiye katılabilirsiniz.

6. Brezilya- Rio De Janeiro

yilbasinda-kesinlikle-olmak-isteyeceginiz-ruya-sehir-6

Karnavalların ve dansın başkenti Brezilya’da yılbaşı gecesini tahmin edebiliyorsunuzdur. Dans, müzik, havayı aydınlatan havai fişek gösterleri ve mükemmel bir şehir hayalinizi süslüyorsa Rio’daki 2 milyon kişiden birisi de siz olabilirsiniz.

7. İspanya- Barselona

yilbasinda-kesinlikle-olmak-isteyeceginiz-ruya-sehir-7

Sanat kokan şehir Barselona’da yılbaşına özenle hazırlanan şehirlerden. Gündüz, Gaudi’nin muhteşem binalarını, Picasso ve Miro müzelerini gezip, yılbaşı gecesi ise meydandaki dev partiye katılmak… Bunlar Barselona’yı yılbaşında kesinlikle olmak isteyeceğiniz rüya şehirler listesinde üst sıralara taşıyor.

8. Rusya- St. Petersburg

yilbasinda-kesinlikle-olmak-isteyeceginiz-ruya-sehir-88

Rusya nasıl olur da hayalleri süsler demeyin. Petersburg, Rusya’nın Avrupa’ya en yakın şehri, dolasıyla hava şartları konusunda diğer şehirlerden pek bir farklı yok. Eğlence konusunda gelecek olursak gündüz saatlerinden yeni yılın son saatlerine kadar doyasıya eğlenmeniz mümkün.

9. Amerika- New York

yilbasinda-kesinlikle-olmak-isteyeceginiz-ruya-sehir-9

Ve tabii ki New York, hayallerimizi süsleyen şehirlerin başında geliyor. Yılbaşı dekorlarıyla süslenmiş caddeler, soğuk havaya rağmen sokaklardaki binlerce insanlar, müthiş yemekler ve eğlence organizasyonları. Kim yılbaşını New York’da karşılamak istemez ki

10. Japonya-Tokyo

yilbasinda-kesinlikle-olmak-isteyeceginiz-ruya-sehir-10

Her işi en iyi şekilde yapmaya çalışan Japonların yılbaşını da hayalleri süsleyecek şekilde gerçekleştirdiğinden şüpheniz olmasın. Yılbaşına erken girmek istiyorsanız Tokyo’da bu konuda en iyi alternatif şehirlerden. Dans, eğlence ve dev çam ağacının altında binlerce insanın dilek tutuşu, hayallerimizdeki şehirlere Tokyo’yu da eklememizi neden oluyor.

Yılbaşına girmeden önce şu sayfalarımıza göz atmanızı öneririm

En Güzel 2016 Yılbaşı Hediyeleri Öneri Listesi

Erkeklere Yılbaşı Hediyeleri

Dudakları Uçuklatan Pahalı Yılbaşı Hediyeleri

El Yapımı Yılbaşı Hediyeleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here