Dudaklarımızı nemlendirmeyi ihmal etmeyiz çoğu zaman. Ama ellerimize manikür, ayaklarımıza pedikür, yüzümüze türlü türlü işlemler yapılırken dudak bakımımız çok arka planda kalır. Dudakların bakımı olur mu demeyin. Bazı maskeler ve tarifler sırf dudaklar ve dudak çevresi için.

yumusacik dudaklar icin 3 maske tarifi 01

Aşağıda dudaklarınızın ve dudak çevrenizin her daim yumuşak ve pürüzsüz kalması için 3 maske tarifi var. Keyifli okumalar!

yumusacik dudaklar icin 3 maske tarifi 08

3.Domates Maskesi

Bu maskedeki malzemelerimiz 1 adet domates, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı bal. Domatesi robotta iyice ezip suyunu çıkardıktan sonra bal ve yoğurdu ekleyip homojen bir karışım olması için iyice karıştırın. Ardından dudaklarınıza ve dudak çevrenize sürerek 15 dakika bekleyin. Ardından tercihen ılık suyla dudaklarınızdan bu maskeyi nazikçe yıkayarak çıkarın.

yumusacik dudaklar icin 3 maske tarifi 02

Bu maske dudaklarınızı hem nemlendirecek, hem kırışıkları önleyecek hem de kuru dudaklarınıza çok iyi gelecektir.

yumusacik dudaklar icin 3 maske tarifi 04

2.Greyfurt Maskesi

Bu maskede kullanacağımız malzemeler 5-6 damla greyfurt suyu (evde elde etmeniz çok daha iyi olacaktır), 1 tatlı kaşığı bal ve son olarak 1 yemek kaşığı toz şeker. Bu malzemeleri iyice karıştırın ve dudaklarınıza 5 dakika boyunca peeling yaparak uygulayın. Maskeyi dudaklarınızdan ister yiyerek, isterse ılık suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz.

yumusacik dudaklar icin 3 maske tarifi 05

1.Salatalık Maskesi

Bu maskede yarım salatalık, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurt kullanılacak. Salatalığı soyup robotta iyice ezdikten sonra içine yoğurt ve balı ilave ederek iyice karıştırın. Ardından dudaklarınıza ve dudak çevrenize sürün. 15 dakika sonra yıkadığınızda dudaklarınızdaki neme inanamayacaksınız!

yumusacik dudaklar icin 3 maske tarifi 06

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here