Günümüzde en çok tercih edilen kırışıklık düşmanı olan botoks yöntemi kadınların ve artık erkeklerin de estetik arayışının önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Yoğun olarak kadınlar göz etrafı çizgilerinin giderilmesi, alın kırışıklıkları ve kaş kaldırma gibi durumlarda botoksu tercih etseler de, erkekler de kaş ortasında kızgın ifade veren derin çizginin düzeltilmesinde ve alındaki yatay katlı biçimde kırışıklıkların giderilmesinde botoksu tercih etmektedir.

Çizgilerin Neden Olduğu Sinirli İfadeye Son!

Yüz İfadenizi Botoks ile Değiştirin 01
Birçok kadın ve erkek yüz ifadelerindeki kırışıklıklardan oluşmuş çeşitli görünümlerden -kızgın, sinirli, agresif görünüm gibi durumlardan- kurtulmak istiyor. İki kaşın ortasında oluşan dikine çift çizgi kişiyi oldukça sinirli gösterebilmektedir. Bunun yanında kaşların aşağı doğru sarkan yapısı da yine kişiye özgüven kaybı gibi gösterebilmekte ve görünümlerinden şikayetçi olmalarına neden olmaktadır.
İşte tüm bu kırışıklıkların neden olduğu ifade problemlerini botoks ile aşmak mümkün.
Özellikle göz çevresi ve kaşlar kişinin ifadesini değiştirmede en önemli bölgeler. Göz çevresinde deri çok incedir ve alt kısmında yağ ve kas dokusu çok dayanıksızdır. Bu bölgenin kırışmasında genetik yatkınlık ön planda olmakla birlikte gözlerin kısılması, direkt güneşe maruz kalma, çok gülme nedeniyle göz çevresi kırışır. Bu bölgenin kırışmalarında alt ve üst göz kapağıyla ilgili sarkma ve torbalanmalar da devreye girer. Göz çukuru kemik yapısı kırışıklara zemin hazırlayabilir. Bu nedenle göz çevresine kırışıklık tedavisi için yaklaşımda sadece botokstan mucize beklemek doğru olmaz. Botoksun göz kenarında en etkili olduğu ve ifadeyi en etkin düzgünleştirdiği yer bahsettiğimiz gibi‘ Kaz Ayakları’ dır. Bu alan göz bebeklerini hiza aldığımızda gözün dış yan kısmında kalır. Kırışma değil daha çok çizgilenme şeklinde olur. Özellikle gülümserken belirginleşir. Bu bölgelere uygulanacak botoks sizin çizgilerden oluşan sinirli yüz ifadenizi değiştirecek daha genç, canlı bir yüze ve ifadeye kavuşturacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here