Yaklaşan anneler günü, ardından babalar günü veya sevdiklerinize hediye almak istediğiniz herhangi bir güne ayak uyduracak el yapımı hediyelerle sizi tanıştırmak istiyoruz. Herkesi mutlu edebilecek nadir hediye seçeneklerinden biri olan duvar saatleri ile zamanın sevdiklerinizle beraberken daha anlamlı olduğunu onlara anlatacaksınız. Üzerine küçük bir not yazarak hediye edeceğiniz el yapımı duvar saatleri ile onlara en pahalı hediyelerden bile daha değerli bir hediye vermiş olacak, onların mutluluğuyla mutlu olmanın tadını çıkacaksınız. Birbirinden güzel el yapımı hediyeler ile tanışmaya hazır mısınız?

En Pahalı Hediyeden Bile Daha Değerli Hediyeler

Plastik Kaşıklardan Yapılan El Yapımı Duvar Saatleri

zamana-deger-katan-el-yapimi-hediyeler-1

Sadece yemek yemek için kullandığınız ve kullandıktan sonra gönül rahatlığıyla çöpe atabileceğiniz plastik kaşıkları artık çöpe atmanızı istemiyoruz. Bu plastik kaşıklarla harika bir duvar saati hazırlayabilir, sevdiklerinize anlamlı bir el yapımı hediye seçeneği olarak sunabilirsiniz. Tabi plastik kaşıkları sevdiklerinizin zevkine uygun bir renge boyamanız da bu hediyenin daha da güzel olmasını sağlayacak.

Plastik Kaşıklar Yardımıyla Duvar Saati Nasıl Yapılır?

Plastik Kaşıktan Duvar Saati Yapımı

Boya Paletleri Yardımıyla Hazırlayabileceğiniz El Yapımı Saatler

zamana-deger-katan-el-yapimi-hediyeler-2

Küçükken resim dersleri için alınan paletlerin üzerine saatlere istediğiniz şekli vererek güzel bir el yapımı saat hazırlayabilirsiniz. Mesela matematik seven sevdiklerinize hediye etmeyi düşünüyorsanızi her rakama denk gelecek bir işlemi o saat yerine yazabilir, harika bir duvar saatine sahip olabilirsiniz.

Tahta Üzerine Duvar Saati Nasıl Yapılır?

Hasır Kumaştan Yapılabilecek El Yapımı Duvar Saatleri

zamana-deger-katan-el-yapimi-hediyeler-3

Hasır kumaşı çember şeklindeki bir demire geçirerek üzerine düğmelerle 12 saati temsil eden bir görünüm kazandırabilir, el yapımı hediye konusunda harika bir çalışmaya imza atabilirsiniz.

Kumaştan Duvar Saati Nasıl Yapılır?

Bisiklet Çarklarından Yapılan El Yapımı Duvar Saati 

zamana-deger-katan-el-yapimi-hediyeler-4

Bisikletlerin tekerlerinde bulunan çarklardan duvar saati yapmak hiç aklınıza gelmiş miydi? Eğer gelmediyse harika bir duvar saati yapmak için kolları sıvamanızın zamanı geldi demektir.

Keçeden Yapılan Rengarenk El Yapımı Duvar Saatleri

zamana-deger-katan-el-yapimi-hediyeler-5

Uzun çubuklar ucuna tutturulan rengarenk rakamlarla güzel bir el yapımı duvar saat yapacak, sevdiklerinize hediye ederek onları da çok mutlu edeceksiniz.

Rengarenk El Yapımı Duvar Saatleri 

zamana-deger-katan-el-yapimi-hediyeler-6

Keçeden hazırlayacağınız kendi ellerinizle dikeceğiniz harika bir duvar saati ile sizi tanıştırmaktan büyük mutluluk duyarız. Bu duvar saatinin asılı olduğu odaya giren herkesin ilk bu duvar saati gözüne çarpacak.

İlginç El Yapımı Duvar Saatleri 

zamana-deger-katan-el-yapimi-hediyeler-7

Eskiyen ayakkabılarınızı farklı yollardan kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Çok ilginç bir duvar saati için fotoğrafını gördüğünüz duvar saatleri harika tercihler olacak.

Duvar Üzerine Yapıştırma Yapılarak Duvar Saati Nasıl Yapılır?

Tahta Üzerine Yapılan Duvar Saatleri 

zamana-deger-katan-el-yapimi-hediyeler-8

Yuvarlak veya kare şeklindeki bir tahtayı dilediğiniz renge boyayarak kendi ellerinizle çizeceğiniz saat figürleriyle el yapımı duvar saatine harika bir görünüm kazandıracaksınız.

Tahtadan Duvar Saati Nasıl Yapılır?

Tencerelerden Yapılan El Yapımı Duvar Saatleri 

zamana-deger-katan-el-yapimi-hediyeler-9

Tencerelerin içini veya dışını dilediğiniz renge boyayarak ve istediğiniz tarzda yazıyla rakamları yazarak güzel bir duvar saati elde edecek, dilerseniz sevdiklerinize de bu el yapımı duvar saatini el yapımı hediye seçeneği olarak sunabileceksiniz.

Gazete Kağıtlarından Yapılan El Yapımı Duvar Saatleri 

zamana-deger-katan-el-yapimi-hediyeler-10

Gazete kağıtlarını ince ince birbirine yapıştırarak farklı bir görünüme sahip olan bir duvar saati hazırlayabilir, isterseniz el yapımı hediyeler seçeneklerinden biri haline dönüştürebilirsiniz.

CD’ler Yardımıyla Hazırlayabileceğiniz El Yapımı Duvar Saatleri 

zamana-deger-katan-el-yapimi-hediyeler-11

Cd’lerden birbirinden güzel el yapımı hediyeler yapılırken belki de bunlardan en anlamlısı el yapımı duvar saatleri olacaktır. Sevdiklerinize hediye ederek onları çok mutlu edeceğiniz bu el yapımı hediye seçeneğini hazırlamak için kolları sıvamaya ne dersiniz?

Kartondan Yapılan El Yapımı Duvar Saatleri 

zamana-deger-katan-el-yapimi-hediyeler-12

Kartona şekil vererek hazırlayacağınız el yapımı duvar saati seçenekleri ile duvarınıza dikkat çekici bir görünüm kazandıracaksınız.

Kapaklardan Yapılan El Yapımı Duvar Saatleri 

zamana-deger-katan-el-yapimi-hediyeler-13

Rengarenk kapaklar ve karton yardımıyla rengarenk bir duvar saati hazırlyabileceğinizi biliyor muydunuz?

Yumurta Kabuklarını El Yapımı Hediye Seçeneklerine Dönüştürmenin 14 El Yapımı Yolu başlıklı yazımızı okumak ister misiniz?

İlgili yazı:  Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here