Kadınların işi zor. Özellikle de çalışan kadınların! Hem bakımlı görünmek zorunda, hem de bunu kısa bir süre içerisinde yapmak. Özellikle uykuya düşkün ya da üşengeç kadınlar iş hayatında çok zorlanıyorlar. Elbette ki bunun sebebini tahmin edersiniz.

zamani kisitli hanimlar icin guzellik onerileri 06

Peki ya size işleri biraz daha hale yola koymanın mümkün olduğunu söylesek? Artık biraz daha uyuyabilir, ya da biraz daha az stresle hazırlanabilirsiniz işinize. Yöntemler çok basit, uygulamak size düşüyor!

zamani kisitli hanimlar icin guzellik onerileri 04

Uyumadan Önce

Cildinizi kesinlikle cilt tipinize uygun bir temizleyiciyle temizlemelisiniz. Bu rutin, sabahki cilt bakım sürenizi düşürecek ve cildinizin sabaha daha iyi uyanmasını sağlayacaktır. Hatta naçizane tavsiyem yüzünü kağıt havluyla kurulamanız.

zamani kisitli hanimlar icin guzellik onerileri 07

Tırnak diplerinize yoğun nem veren bir kıvam sürün. Böylece manikür işini fazlasıyla aksatmış olsanız bile kimse anlamayacak çünkü yumuşacık tırnak etleriniz olacak. Bu krem hangisi ola ki, diye düşünmeye gerek yok. Alın bir vazelin gitsin!

zamani kisitli hanimlar icin guzellik onerileri 05

Uzun saçlara sahipseniz saçlarınızı iki yandan örün ve deniz suyu spreyi sıkın. Böylece sabah uyandığınızda doğal ve kalıcı dalgalar elde edersiniz. Üstelik saçlarınız dolaşmaz.

zamani kisitli hanimlar icin guzellik onerileri 15

 

İpek ve saten yastık kılıfları kullanmanız hem saçınızın daha iyi görünmesini sağlar hem de yüzünüzde iz bırakmaz.

zamani kisitli hanimlar icin guzellik onerileri 14

Odanızda bir buhar makinesi bulundurursanız sabah kalktığınızda nemli ve dinlenmiş bir yüzle uyanırsınız.

zamani kisitli hanimlar icin guzellik onerileri 08

Tırnaklar

Eller bakımı ya da bakımsızlığı en fazla ele veren yerlerden biridir. Siz de sabah uyandığınızda kısıtlı vaktiniz ve aksi gibi bakımsız tırnaklarınızla mı karşı karşıyasınız? O zaman tırnaklarınızın şeklini bir törpüyle hemen düzeltin ve tek kat açık renk oje sürün. Açık renk diyorum çünkü koyu renk oje her türlü kusuru belli eder. Ama açık renk oje hataya karşı daha töleranslıdır.

zamani kisitli hanimlar icin guzellik onerileri 02

Öte yandan ojelerle uğraşmak istemiyorsanız tırnak üstlerinizi dörtlü törpüyle törpüleyerek parlatabilirsiniz. Böylece tırnaklarınız parlatıcı sürmüş gibi parlayacaktır. Ama tabi dörtlü törpüleri ayda birden fazla kullanmamakta fayda var. Zira tırnak dokunuzu inceltebilirler.

zamani kisitli hanimlar icin guzellik onerileri 03

Makyaj

Fondöten olarak ten renginize uygun stik fondötenlerden tercih edebilirsiniz. Sürümleri çok kolaydırlar, üstelik çoğu çok örtücü yapıda oldukları için sizi anında kusursuz bir görünüme kavuştururlar.

zamani kisitli hanimlar icin guzellik onerileri 10

Ruj yerine dudak parlatıcı kullanın. Dudak parlatıcılarının sürümü çok kolaydır. Birçoğunun rengi varla yok arası olduğu için sürerken yaptığınız hatalar kimse tarafından fark edilmez.

zamani kisitli hanimlar icin guzellik onerileri 01

Eğer makyaja fazla vakit ayırmak istemiyorsanız bu gibi durumlar için elinizin altında bir adet koyu renk ruj bulundurun. Koyu renk ruj ve maskara ikilisiyle güne zımba gibi hazırsınız!

zamani kisitli hanimlar icin guzellik onerileri 12

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here