Ülkemizde internette en çok merak edilen ve sıkça aranan sorular arasında zevk suyu nedir sorusu da gelmektedir. Aynı zamanda erkekler cinsel organlarından geldikten sonra zevk suyu gusül gerektirir mi sorusunun cevabını sıklıkla araştırılmaktadır. Penisten boşalma esnasından önceki zamanlarda gelen bu şeffaf renkli sıvıya halk arasında zevk suyu adı verilmektedir.

Erkeklerde ejakülasyon olmadan salgılanan zevk suyu içinde çok az sayıda sperm barındırır. Prostat salgısı olarak da nitelendirilen zevk suyunun pH değeri 7.5 alkali değerindedir. Normal sperm için prostat salgısı da son derece önemlidir. Çünkü sperme süt rengini prostat salgısı vermektedir. Zevk suyunun cinsel ilişki sırasındaki önemi kadının vajinasındaki asidin bu ortamda tahrip olmasını engellemesidir. Spermler bu sayede asidik tarafından zarara uğramadan alkali hale gelir. Semeni de pıhtılaşmış bir yapıya sahip olarak kadının üreme organında kalır. İnsanların birçoğu zevk suyu hamile bırak mı sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu soruların cevabını aşağıda bulunan açıklama kısmında bulabilirsiniz.

Zevk Suyu Hamile Bırakır mı?

Cinsel ilişki sırasında erkeklerden sıkça gelen zevk suyunun hamile bırakıp bırakmadığı birçok insan tarafından merak edilmiştir. Peki zevk suyu hamile bırakır mı? Cinsel ilişki esnasında penisten gelen zevk suyu az miktarda da olsa sperm barındırdığından hamile bırakma riski düşük de olsa vardır. Tüm ihtimalleri göz önüne alarak cinsel ilişki esnasında korunmak istiyorsanız mutlaka prezervatif kullanın. Çünkü cinsel ilişki esnasında gelen zevk suyu döllenmeye sebep olarak kadını hamile bırakabilir. Bu sebeple istemediğiniz bir gebelikle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Zevk Suyu Gusül Gerektir mi?

Karşı cinsle herhangi bir durumda münasebette bulunan insanların merak ettiği soruların başında zevk suyu gusül gerektirir mi sorusu yer almaktadır. Zevk suyu olarak bilinen meninin ince bir sıvı halinde gelmesi gusül abdestini bozmaz. Fakat zevk suyu sadece namaz abdestini bozmaktadır. Bu sıvının penisten herhangi bir durumda gelirse kişi namaz kılmak için tekrar abdest almalıdır. Gusül abdestinin bozulması için erkeğin boşalması gerekmektedir. Yani vücuttaki sıvının sperm şeklinde gelmesi gusül abdestinin bozulmasına neden olacaktır. Bunun dışında cinsel ilişki esnasında zevk suyunun gelmesi cünüplük hali oluşturacağından gusül abdesti almak mutlaka gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here